09 жовтня 2019, 16:21

Плани розвитку аграрної сфери: брифінг Тараса Висоцького

Сьогодні, 9 жовтня 2019 р., під час брифінгу щодо розвитку аграрно-промислового комплексу Тарас Висоцький, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, поділився останніми новинами з КМУ і подальшими планами розвитку аграрної сфери.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, сьогодні КМУ було прийнято постанову про спеціальні умови імпорту харчових продуктів та кормів. Вона направлена на адаптацію норм українського законодавства до європейського і прийнята відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».

«Якщо зараз виникають ризики під час імпорту чи ввезення продукції, яка може нести ризики як для людей (споживачів), так і для сектору, пов’язані з хворобами тварин, то головний ветеринарний інспектор обмежує ввезення цієї продукції. Обмежити він може як на рік, на два, так і безстроково. На жаль, були такі кейси, що лікар вирішив - і не ввозиться», - розповів пан Висоцький.

Відтепер, відповідно до цієї постанови, головний ветеринарний інспектор може обмежувати ввезення товару тимчасово лише на 72 години. Це превентивне швидке рішення. Далі починає працювати комісія при Мінекономіки, яка здійснює оцінку ризиків. Якщо дії інспектора було обґрунтованими, то за рішенням Міністра вводиться карантин, що обмежує ввезення товарів на якийсь термін.

«Відповідно ми робимо процедуру більш прозорою відповідно до європейський стандартів», - запевнив пан Висоцький.      

Крім цього, під час брифінгу були підняті питання, чи планує держава спростити доступ до кредитних ресурсів для офіційно працюючих фермерів. За словами пана Висоцького, підтримка доступу до фінансування малих виробників є пріоритетною. Наразі відбувається активна комунікація з банками, щоб це стало практично можливо. Також очікується запровадження максимального спрощення обігу земель. Так, пан Висоцький виділив декілька умов, які необхідні для того, щоб малі виробники могли отримати фінансування:

  • наразі малі виробники мають обмежений ресурс для застави, тому потрібно запустити фонд часткового гарантування кредитів, який спросить підприємствам, в яких обмежена можливість застави, отримати кредит. Цей фонд буде страхувати ризики настання дефолту;
  • запровадження обігу земель, разом з яким планується запровадження державної підтримки компенсації облікових ставок;
  • пріоритетною залишається детінізація. Фінансування стане доступним тільки для тих, хто працює в прозорій площині. Крім цього, спільно з податковим комітетом розробляються фіскальні інструменти, які зроблять роботу в «тіні» невигідною.

«Наприклад, якщо ми розуміємо, що є можливість платити 50-100 грн з гектара, якщо ти в «тіні», то, сплачуючи всі податки, це може бути 1500 грн. Цю різницю в оподаткуванні ми будемо вирівнювати. Наші спільні напрацювання подаватимуться податковим комітетом найближчим часом», - зазначив він.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати