13 травня 2015, 16:25

Підприємці збирають підписи проти обов'язкового встановлення касових апаратів

РБК-Україна

Підприємницькі організації з 14 травня починають збір підписів у Чернігові, Черкасах, Одесі, Вінниці та Харкові, а також інших містах та регіонах України проти впровадження обов'язкової норми застосування касових апаратів з 1 липня. Про це заявив травня президент "Асоціації приватних роботодавців" (м. Харків) Олександр Чумак в ході робочої зустрічі підприємців з питань запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО, касових апаратів), повідомляє РБК-Україна.

"Ми не виступаємо категорично проти касових апаратів. Ми хочемо, щоб цей процес пройшов безболісно, поступово... Бізнес матеріально не готовий до купівлі касових апаратів: ми перебуваємо у кризі, продажі падають, і додаткові витрати вони не "потягнуть"... Частина підприємців навіть не знають про таку необхідність", - сказав Чумак. За його словами, потенційно під норму в Харківській області можуть потрапити до 23 тис. підприємців 3-ї групи єдиного податку з 1 липня і до 43 тис. підприємців 2-ї групи з 1 січня 2016 року.

На його думку, до запровадження РРО не готова також і держава, зокрема, фіскальна служба, крім того, з боку держави була відсутня інформаційна кампанія, яка б показала підприємцям вигоди встановлення РРО.

У ході зустрічі наголошувалося, що мінімальна вартість касового апарату складає 6300 гривень, щомісячне обслуговування касового апарату коштує від 180 до 300 гривень. Окрім фінансового навантаження на бізнес, нововведення ускладнює звітність дрібного бізнесу, вводить додаткові витрати на навчання персоналу, бухгалтерський облік, посилює штрафні санкції. Серед додаткових складнощів - необхідність масової перереєстрації підприємців-єдиноподатників з домашньої адреси, за якою касові апарати встановлено бути не можуть, і відсутність у переходах метрополітену Інтернету, що унеможливлює передачу даних з РРО фіскальні органи.

На робочій зустрічі прийнято рішення про створення координаційного центру з проведення кампанії у Харкові і області з питань запровадження РРО.

Розширення кола підприємців, для яких обов'язково запровадження РРО, передбачено Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII ПРО внесення змін до Податкового Кодексу та інші законодавчі акти щодо податкової реформи. З 1 липня підприємці 3-ї групи єдиного податку, які торгують за готівковий розрахунок, зобов'язані здійснювати розрахунки з покупцями через касові апарати. З 1 січня ця ж норма торкнеться вже і 2-ї групи єдиного податку.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати