12 квітня 2018, 16:52

Під час проходження служби за контрактом пенсіїї військовим зберігаються, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

У разі призову пенсіонерів з числа військовослужбовців на військову службу під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, виплата пенсій не припиняється.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши справу №569/5311/17 за позовом громадянина до управління Пенсійного фонду України про визнання протиправним та скасування рішення.

Читайте також: "Ми повинні змінити традиції написання судових рішень, - Голова ВС".

Позивач є військовим пенсіонером за вислугою років та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». У 2014-2016 рр. він проходив військову службу під час мобілізації у Збройних Силах України. У подальшому позивач укладав контракти про проходження військової служби у ЗСУ.

Рішенням ГУ ПФУ встановлено, що у позивача, який одержує пенсію за вислугу років, за період проходження військової служби у Збройних Силах України за контрактом утворилася переплата пенсії в розмірі понад 19 тис. грн. Управління Пенсійного фонду України вирішило здійснювати стягнення з пенсії позивача в розмірі 10% пенсії щомісяця до повного погашення переплати.

Верховний Суд сформував правову позицію, згідно з якою, за громадянами України, які є військовими пенсіонерами і мають підписані контракти на проходження військової служби під час особливого періоду, зберігаються гарантії щодо виплати пенсій, передбачені положенням ч. 3 ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати