25 січня 2019, 15:55

Перший іспит для реєстраторів відбудеться 18 лютого 2019 року

Прес-служба Міністерства юстиції України

Перший іспит для кандидатів у реєстратори та реєстраторів, які були відключені від доступу до реєстрів, відбудеться 18 лютого 2019 р. та пройде у вигляді комп’ютерного тестування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це під час прес-конференції повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська, зазначає прес-служба Міністерства юстиції України.

"Аналізуючи скарги, які надходять до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, ми доволі часто помічаємо, що при вчиненні реєстраційної дії реєстратори порушують вимоги закону не свідомо, не через якийсь злий умисел, а через низький професійний рівень та брак знань", - зазначила Ірина Садовська. Вона навела приклад, коли одна літня жінка - реєстратор комунального підприємства - через брак кваліфікації одним дотиком до клавіатури перереєструвала велику мережу супермаркетів.

"На сьогоднішній день за порушення тимчасово або повністю відключені від доступу до реєстрів близько півтори тисячі осіб. Тому ми вирішили проводити тести й перевіряти кваліфікацію тієї людини, яка має право вчиняти дії та вносити зміни в державних реєстрах, - зазначила заступник Міністра юстиції. - Від сьогодні, 25 лютого, ми розпочинаємо прийом заявок. Відповідне оголошення ви можете побачити на сайті Міністерства юстиції. Заявки можуть бути надіслані поштою або передані безпосередньо у Мін’юст за адресою: Київ, Рильський провулок, 10 і приймаються включно до 16.00 8 лютого. А вже 18 лютого ми проводимо перше тестування. Реєстратором може стати кожен, але чи кожен здібний до цього?".

За її словами, тестування обов’язково повинні проходити особи, які мають бажання стати державними реєстраторами, а також реєстратори, які були відключені від доступу до реєстрів і зараз спливає термін цього відключення. Іспит буде відбуватися в режимі людина-комп’ютер, тобто без впливу людського фактора.

"За день ми зможемо прийняти іспит у близько 60 осіб. 100 запитань і 2 години на тестування. Особаяка відповіла на 75 і більше запитань, визнається такою, що підтвердила свою кваліфікацію. Через день їй видається відповідний сертифікат. Ті, хто тільки починають свою професію реєстратора, повинні також пройти двотижневі курси навчання користування реєстром в ДП «НАІС» і отримати так званий ключ доступу", - зазначила пані Садовська.

Вона також наголосила, що іспити будуть відбуватися раз на місяць. Особа, яка не склала іспит, може спробувати скласти його наступного місяця. Жодних обмежень щодо кількості спроб немає.

У свою чергу перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова зазначила, що іспит для реєстраторів є однією із ланок у ланцюгу системних ініціатив міністерства, спрямованих на те, щоб реєстраційні послуги в Україні були максимально фаховими та якісними. Також, за її словами, вже готовий до запуску автоматичний обмін даними між реєстрами Мін’юсту та Єдиним державним реєстром судових рішень, який має прибрати проблему реєстраційних дій на основі підроблених чи неіснуючих судових рішень. "Зі свого боку ми на 100% готові до запуску. Очікуємо готовності Державної судової адміністрації", - зазначила пані Сукманова.

Вона додала, що за ініціативи Мін’юсту Уряд заборонив філіям комунальних підприємств здійснювати реєстраційні дії. "Таке рішення було прийнято тому, що реєстратори філій комунальних підприємств найчастіше вчиняли незаконні реєстрації, а самі філії інколи створювалися лише для того, щоб вчинити кілька потрібних комусь реєстраційних дій і зникнути", - розповіла Олена Сукманова.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати