17 листопада 2017, 21:56

Перше засідання Пленуму нового ВС відбудеться 30 листопада

Сьогодні, 17 листопада 2017 року, у приміщенні БЦ "Леонардо" у Києві, відбулося відкрите обговорення суддями нового Верховного Суду (ВС) першочергових організаційних питань роботи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_20171117_194551

Так, на заході обговорювалися наступні питання:

- підготовка проектів локальних нормативних документів, що забезпечуть роботу Верховного Суду, - Регламенту Пленуму ВС, Положення про Науково-консультативну раду при ВС;
- обговорення основних засад формування складів палат та об'єднаних палат в касаційних судах, спеціалізацій;
- обговорення питань комунікації, створення офіційного друкованого органу ВС.

Так, тимчасово виконуючий обов'язки голови Верховного Суду для скликання Пленуму ВС Дмитро Луспеник зауважив, що першим питанням, яке наразі турбує багатьох, є призначення першого судді Верховного Суду. "Вже багато суддів зараховані до штату ВС, але постає досі питання комунікації. В організаційному комітеті (який і має скликати Пленум Верховного Суду відповідно до п. 11 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 2 червня 2016 року №1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів", - прим. ред.) було визначено дату проведення першого засідання Пленуму ВС, на якому будуть вирiшуватися питання нового ВС, - 30 листопада 2017 року (резервний день - 1-го грудня 2017 року). Початок роботи нового ВС, орієнтовно, призначено на 15 грудня 2017 року", - повідомив він, наголосивши, що поки що невiдомi кандидатури на посаду Голови ВС.

IMG_20171117_190027

За словами Дмитра Луспеника, на Пленум будуть виноситися наступні питання:

  • визначення дати початку нового ВС (орієнтовно - 15 грудня);
  • обрання Голови ВС та його заступника;
  • обрання секретаря Пленуму;
  • затвердження штатного розпису;
  • визначення стратегії діяльності нового Верховного Суду;
  • створення робочих груп для розгляду дискусійних питань.

При цьому пан Луспеник підкреслив, що дуже важливим моментом є вирішення ролі нового ВС у суспільстві, а також питання культури судової діяльності. "Необхідно висвітлити (і це питання також буде на Пленумі) стратегію діяльності ВС, створити його "обличчя", філософію (менеджмент, створення робочих груп тощо) для того, щоби зрозуміти, куди суд буде спрямовано у подальшому та як його сприйматимуть у суспільстві", - вказав він.

З ним погодився суддя ВС Дмитро Гудима, відмітивши, що, окрім питання створення робочих груп для розгляду дискусійних питань, також важливим моментом є розробка структури єдиних судових рішень і створення науково-консультативної ради, яка буде допомагати суддям ВС у роботі.

На думку судді Аркадія Бущенко, який, нагадаємо, увійшов до складу Верховного Суду від Касаційного кримінального суду, на Пленумі буде визначено приблизно 12-15 напрямків подальшої праці ВС, проте є певні розбіжності у підході до повноважень ВС. "Якщо не на цьому Пленумі. то на наступному ми повинні їх вирішити. Важливим є знаходження компромісів. а також відкритість організаційного комітету", - розповів він.

IMG_20171117_190112

За словами Ганни Вронської, судді Верховного Суду, також необхідно звернути увагу на питання повернення довіри до суддів. "Є важливою розробка комунікаційної стратегії, завданням якої було би вирішення певних кроків задля повернення довіри до суддів ВС; зрозуміти, чим саме повинен займатися суддя, його роль загалом для суспільства. Необхідно надати кредит довіри новому Верховному Суду", - зазначила вона.

Окрім питання довіри безпосередньо до суддів ВС, також було висвітлено моменти моральності суддів, авторитету суду, довіри суспільства до органів ЄС. На думку учасників заходу, необхідно звернути увагу і на комунікативні питання між судами і засобами масової інформації, а також провести роботу над тим, щоби у суспільстві не було закликів для зміни нової системи, а була тільки професійна критика. "Суд повинні поважати, але треба розуміти, що перші рішення ВС можуть сподобатися не всім", - було зазначено на обговоренні.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати