12 червня 2019, 14:10

Перерахунок комуналки: запроваджено нові правила

ЮРЛІГА

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок розрахунку плати, внесеної за комунальні послуги неналежної якості.

Мешканці багатоквартирних будинків можуть платити лише за фактично спожиті послуги, маючи право зменшити рахунки в разі надання неякісної послуги або її ненадання.

Читайте також: Відтепер у столиці можна буде перевірити точність нарахування тарифів ЖКГ

Це врегульовано Порядком здійснення перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком за період її ненадання, надання невідповідної якості, затвердженим постановою КМ № 482.

Перерахунок здійснюється в разі:

- надання послуги з порушенням вимог щодо її якості, передбачених договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, а також стандартами, нормативами, нормами, порядками і правилами;

- надання послуги з порушенням періодичності її надання;

- ненадання управителем послуги або її окремих складових.

Для перерахунку споживач повинен подати до управителя акт-претензію визначеної форми.

Сума перерахунку зараховується в оплату майбутніх платежівкрім випадку припинення дії договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Перерахунок за актом-претензією, що надійшов від споживача, здійснюється управителем для всіх споживачів будинку, яким послуга була надана невідповідної якості.

Інформація про здійснення перерахунку наводиться управителем у рахунку на оплату послуги із зазначенням при цьому даних про період, протягом якого послуга надавалась невідповідної якості, суму та період перерахунку. Також інформаційне повідомлення розміщується на власному веб-сайті управителя.

У нормативному акті також зазначено, що до договорів про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладених до 10 червня 2018 року застосовуються вимоги Порядку № 970.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати