18 березня 2019, 10:00

Передача аудиторських процедур на аутсорсинг може погіршити якість аудиту

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Великі технологічні гіганти передають багато бізнес-функцій у країни з дешевою робочою силою. Не новина, що більшість високотехнологічних пристроїв сьогодні збираються в Індії, Бангладеші, Китаї тощо. Намагаються зекономити і представники "великої четвірки", які передають виконання деяких аудиторських процедур на аутсорсинг.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це заявили представники лейбористської партії Великобританії, зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Як аудиторам вивести свою кар’єру на міжнародний рівень".

Так, стало відомо, що сьогодні на аутсорсинг у Бангладеш, Індію, В’єтнам та Румунію (у цих країнах немає органу, що здійснює регулювання аудиту) передається близько 20% проектів з аудиту. Лейбористи висловили занепокоєння такою ситуацією, оскільки переконані, що вона може згубно позначитися на якості аудиту. Саме тому вони офіційно звернулися до представників "великої четвірки" з проханням пояснити, чому аудиторські процедури передаються на аутсорсинг і яка частка проектів виконується поза межами аудиторських фірм.

У свою чергу "велика четвірка" змушена була визнати, що деяка частина роботи дійсно здійснювалася на умовах аутсорсингу, однак частка таких робіт не перевищує 6% від загального обсягу аудиторських послуг. За словами представників "великої четвірки", на аутсорсинг передавалися лише технічні процедури, які не впливають на аудиторське судження.

У відповідь на це партійні лідери наголосили: "Деякі компанії здійснюють аудит лише для "галочки", і цим самим здійснюють негативний вплив на якість аудиторських послуг. Результатом погоні за максимальним прибутком є нестача часу, неправильно проведена аудиторська перевірка, залежність від роботи людей, які не працюють в компанії, крах бізнесу і недовіра суспільства до аудиторів".

Нагадаємо, IASB запропонувала внести зміни до Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати