21 січня 2020, 18:05

Патентна активність в світі: показники та тренди 2019 року

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Компанії IBM і Samsung в 2019 році отримали близько 16 000 патентів СШАУ 2019 році видача патентів США досягла річного рекорду: Відомство з торгових марок і патентів США видало 333 530 патентів, що на 15% більше, ніж в попередньому році.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


андрощук

IBM (з 9 262) і Samsung (6 469) очолили список, відповідно до показників, опублікованих IFI Claims, яка визначає найбільших в світі власників активних глобальних патентів по материнській компанії, включаючи дочірні компанії. У звіті «2019 IFI 250» Samsung знаходиться на першій сходинці рейтингу від 76 638 активними родинами патентів, потім IBM від 37 304, потім Canon з 35 724 і GE та Microsoft на четвертому і п'ятому місці відповідно.

Що стосується групи «FAANG» (Facebook, Apple, Amazon, Netflix і Google), у Facebook було 989 патентів, у Apple - 2490, у Amazon - 2427, а у Google - 2102. Netflix не потрапив в топ-50.

Цей список вимірює розмір глобального портфеля патентовласника на основі кількості наявних в даний час активних родин патентів.

Чому збільшення? Частиною причини може бути вдосконалення ясності щодо того, що підлягає патентуванню після рішення Верховного Суду 2014 року щодо справи Alice v. CLS Bank.

Зростання патентної активності спостерігається, незважаючи на сповільнення капітальних витрат США.

Нижче наведено діаграму видачі патентів США та опублікованих заявок на їх отримання. Показники подання дання заявок є відносно рівними, тоді як видача патентів зменшується у 2018 році та відновлюється у 2019 році.

 

андрощук 2

Країни. IFI Claims розглядав країни, де розташовані одержувачі патентів США. Лідирують США, за ними слідують Японія та Корея. Китай демонструє найсильніше зростання, продовжуючи усталену тенденцію.

андрощук 3

 

андрощук 4Регіони. Аналізуючи найбільші патентно-продуктивні регіони зазначимо, що Північна Америка та Азія демонструють значні переваги, а Європа показує незначне падіння.

андрощук 5

Компанії. У топ-50 компаній, які показали значне зростання, входять:

Kia Motors - підскочила на 55 місць до №41

Hewlett Packard Enterprise – піднялась на 28 місць до №48

Facebook – підскочила на 22 місця до №36

Huawei - Huawei підскочила на шість місць до №10

Micron Technology - Micron піднялась на 9 місць до №25

BOE Technology - BOE підскочила на 4 місця до №13

Microsoft - Microsoft стрибнула з 3 місця на №4

LG Chem - LG Chem потрапила у топ-50 під номером 50.

Технології. IFI Claims аналізує патенти США за кодами міжнародної патентної класифікації (МПК). У винахідницькій діяльності вже декілька років домінують класи високих технологій. G06F і H04L - найбільші класи. A61B (медичні прилади) показали значний приріст, тоді як A61K (фармацевтичні препарати) показали незначний приріст у 5%. G06Q (бізнес-методи) показали сильний приріст. Бізнес-методи та програмне забезпечення - це питання із патентоспроможністю.

«Ми очікували, що американські гранти збільшаться цього року після зростання кількості заявок в минулому році, але стрибок такого масштабу є незвичайним», - сказав Майк Бейкрофт, генеральний директор IFI Claims. «Два рейтинги розповідають різні історії про патентну діяльність».

«Топ 50 США» дає уявлення про інновації та про те, хто розробляє нову інтелектуальну власність. «МФІ 250» розглядає поточне право власності на патенти і дає уявлення про відносний розмір і силу портфелів корпоративних патентів.

Що стосується інших «Топ 50», в яких патентовласники ранжуються за країною походження на календарний 2019 рік, то патенти США мають 49% усіх патентів США, виданих в 2019 році, в порівнянні з 46% в 2018 році.

Тим часом, з американських патентів 2019 року, 16% було видано одержувачам, що базуються в Японії, за якою слідує Південна Корея з майже 7%. Китай виріс, піднявшись на 5% і зайнявши четверте місце, вперше обігнавши Німеччину. Фактично, китайські одержувачі показали майже 35% збільшення з 2018 року, а дві китайські компанії (Huawei і BOE Technology Group) увійшли в топ-50.

IFI Claims є постачальником глобальних патентних даних.

Відкриті інновації, відповідальне управління технологіями та протидія патентним тролям. 14 січня 2020 року компанія IBM оголосила про важливий крок у своєму прагненні до відкритих інновацій та відповідального управління технологіями, приєднавшись до LOT Network Inc. - некомерційної спільноти компаній, яка створює для своїх учасників захисний бар'єр від організацій – патентних тролів, які стверджують, що є заявниками патентів (patent assertion entities - PAE). PAE набувають патенти у третіх осіб, а деякі потім намагаються заробити гроші в судовому процесі проти потенційних порушників. Це може виявитися не тільки дорогим, але і перешкоджати інноваціям. Мережа LOT містить більше двох мільйонів патентних активів. Якщо який-небудь з них потрапить в руки PAE, члени мережі LOT отримають ліцензію на цей патент, що означає, що PAE не зможе пред'являти позов членам за передбачувані порушення цього патенту.

Участь IBM в LOT Network забезпечує захист інновацій для IBM та її екосистеми клієнтів, розробників і компаній-однодумців по всій галузі. З цією новиною IBM додає більше 80 000 патентів і патентних заявок під захист LOT Network, захищаючи ці патенти від PAE і заохочуючи відкриті інновації в галузі.

У 2019 році IBM придбала члена-засновника LOT Network Red Hat - провідного світового постачальника корпоративних програмних рішень з відкритим вихідним кодом. Допомагаючи створити мережу LOT, Red Hat прагнула захистити інновації в співтоваристві відкритого вихідного коду і показала, що є відповідальним патентним керуючим, погодившись ліцензувати свої патенти іншим членам мережі LOT, якщо її патенти потраплять в руки PAE.

«Будучи найбільшим одержувачем патентів у  США щороку протягом більше чверті століття, IBM продовжує розширювати кордони інновацій, покращуючи наш спосіб життя і роботу, завдяки деяким з найбільш руйнівних технологій», - сказав Арвінд Крішна старший віце-президент з хмарних і когнітивних програмам IBM. «Завдяки нашому членству в LOT Network ми приєднуємося до групи організацій-однодумців, включаючи Red Hat, які бачать велику цінність в захисті традиційного використання патентів, одночасно сприяючи відкритим інноваціям на сьогодні та майбутнє".

«IBM є довгоочікуваним доповненням до товариства з більш ніж 600 компаній LOT Network», - зазначив Кен Седдон, генеральний директор LOT Network. «IBM має великий досвід патентування інновацій і складного IP-бізнесу. Приєднуючись до мережі LOT, вони надають компаніям можливість знизити ризики від PAE в прямому зв'язку з місією LOT, зміцнюючи нашу колективну здатність пом'якшувати наслідки. зловживання патентом."

Використані джерела

2019 Trends and Insights

IBM and Samsung accrue nearly 16,000 US patents in 2019

IBM Joins LOT Network in Major Step to Promote and Protect Open Innovation

 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати