08 листопада 2018, 18:14

Парламент ратифікував Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та ЄС

Прес-служба Мінфіну

Парламент ратифікував Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та ЄС про отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС до 1 млрд євро.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Читайте також: "100 компаній вже приєдналось до пілоту із застосування новітніх технологій РРО".

Так, за ратифікацію відповідного Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди між Україною та ЄС проголосувало 242 народних депутатів. Законопроект №0203 був розроблений з метою набрання чинності підписаних 14 вересня 2018 р. м. Києві міжнародних договорів про залучення зовнішніх фінансових ресурсів та забезпечення стабільності фінансово-економічної системи держави.

Зокрема, договорами визначено, що макрофінансова допомога може бути надана Україні двома траншами по 500 млн євро кожний. Період між наданням першого та другого траншів становить не менше 3 місяців.

Строк погашення кредиту - не більше 15 років.

Водночас умовою отримання як першого, так і другого траншів, є виконання Україною визначених у Меморандумі заходів з реформування окремих сфер реалізації державної політики: управління державними фінансами, належне урядування та боротьба з корупцією, секторальні реформи та державні підприємства, соціальна політика тощо.

Меморандум набирає чинності з дати його ратифікації, а Кредитна угода - після отримання ЄС офіційного письмового повідомлення від України про виконання усіх внутрішньодержавних конституційних та юридичних процедур, передбачених українським законодавством.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати