18 січня 2019, 17:32

Ошукування клієнтів: злочин і кара

The American Lawyer

Після того, як Крістофер Андерсон (колишній юрист таких юридичних компаній, як Kirkland & Ellis та Neal Gerber & Eisenberg (Chicago)) зізнався в умисному завищенні пропрацьованого часу у своїх біллінгах для клієнтів, компанія Neal Gerber & Eisenberg вирішила повернути ймовірно надмірно сплачені кошти клієнтам цього юриста.

За проведеним компанією розслідуванням було встановлено, що шкода могла бути спричинена більш ніж 100 клієнтам компанії. Тому відшкодування може сягати 150 тис. дол. США, що рівнозначно 20% зазначеного часу в біллінгах пана Андерсона.

Керуючий партнер Neal Gerber & Eisenberg Скотт Фішер у своєму листі зазначив, що, незважаючи на те, що компанія дійсно планує відшкодувати клієнтам ці кошти, розслідування всередині компанії не виявило жодних даних, які вказували б на виставлення необґрунтованого рахунку, явну схему збільшення пропрацьованого часу або завищення цін. Пан Фішер також запевнив, що подібні недоліки залишилися б непоміченими при зовнішньому аудиті (якби його хтось проводив).

Мотив компанії повернути клієнтам кошти він пояснив наступним чином: «Наша реакція базується на тому, що ми хочемо бути чесними і прозорими у відносинах зі своїми клієнтами. Саме тому ми запропонували повернути частину суми, сплаченої за час пана Андерсона».

Представник іншої компанії - Kirkland & Ellis, - в якій пан Андерсон працював у 2011-2015 рр. у якості партнера, зазначив, що компанія проводить власне розслідування, але вже висловила свою готовність відшкодувати постаждалим клінтам кошти.

Не дивлячись на те, що ніхто нічого не запідозрив, пан Андерсон мотивував своє зізнання так: «Це моя спроба зробити моє життя правильним, - зазначив він у своєму короткому інтерв’ю, - Це було нелегко, але я відчуваю, що тепер вчинив правильно».

Хоча пана Андерсона й було звільнено, ніякої дисциплінарної відповідальності (стягнення) він досі не отримав. Однак колишні роботодавці подали скарги, відповідно до яких розпочнеться дисциплінарне провадження, що буде містити рекомендації для Верховного суду штату. Останній наділений компетенцією призупинити чи анулювати адвокатське свідоцтво пана Андерсона.

За інформацією The American Lawyer.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати