22 травня 2019, 11:43

Оформлення товарно-транспортних накладних: які ризики слід врахувати

Вісник ДФСУ

Безтоварні операції з нереальними перевізниками - одна з найпоширеніших схем ухилення від оподаткування. Тому товарно-транспортні накладні (ТТН), їх оформлення, перевізники та замовники є об’єктом особливої уваги контролюючих органів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Швейцарії на референдумі підтримали реформу корпоративного податку".

Так, відпрацювання ризикових контрагентів, фінансово-господарських операцій з зазначеними контрагентами щодо умов перевезення, пунктів навантаження та пунктів доставки, водіїв, які здійснювали перевезення, та самих власників транспортних засобів здійснюється за допомогою ЄРПН, ІТС «Податковий блок», АІС «Митниця» та  іншими наявними базами даних. При перевірці ТТН одного із великих сільськогосподарських платників - власників авто, визначених за допомогою АС «АРМ НАІС ДАІ», направлено понад 100 запитів.

Отримані відповіді від власників транспортних засобів та причепів були такими:

  • автомобілі належать власнику, який транспортні послуги з перевезення сільськогосподарських культур не надавав та не співпрацював з автоперевізником зазначеним у ТТН, більш того не має відповідної водійської категорії і кваліфікації;
  • надання за довіреністю в користування третім особам тентових причепів, якими неможливо здійснити перевезення СГ культур;
  • неможливість здійснення перевезення 25 т сільськогосподарських культур легковим причепом;
  • надання в оренду напівпричепа третім особам;
  • передача транспортних засобів за  довіреністю, подальша доля яких невідома.

Як зазначається, інформація, надана власниками про відсутність взаємовідносин, а також про те, що власник не передавав право користування та сам не користувався зазначеним транспортним засобом, слугує належною доказовою базою для визнання операцій з перевезення сільськогосподарських культур нереальними, оскільки відбувається  документування без фактичного здійснення операцій.

Читайте також: "Адміністративний арешт майна: за яких умов застосовується".

Тому платників податків закликають бути уважними при заповненні товарно-транспортних накладних та перевіряти перевізника, послугами якого вони мають намір скористатись.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати