25 травня 2018, 17:25

Обсяг вимог кредитора не залежить від зафіксованої вартості цього майна, - ВС

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд дійшов висновку, що господарські суди при вирішенні питання про визнання заявлених забезпечених кредиторських вимог та включення їх окремо до реєстру повинні застосовувати ст. 19 Закону України "Про заставу" і ст. 7 Закону України "Про іпотеку" та встановити на підставі належних і допустимих доказів, які саме зазначені в заяві кредитора вимоги забезпечені заставою майна та розмір цих вимог незалежно від вартості майна за забезпечувальним договором.

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Читайте також: "6 міфів про кваліфікаційне оцінювання суддів в Україні".

Велика Палата Верховного Суду вирішила відступити від висновку щодо застосування норми права в подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленій постанові ВСУ від 29 березня 2017 р. у справі №3-1591гс16 (№ 918/169/16), де зазначено, що відповідальність майнового поручителя як іпотекодавця, який не є одночасно боржником в основному зобов’язанні, обмежується договірною вартістю майна, переданого в іпотеку.

Так, іпотекодержатель (заставодержатель) має право задовольнити всі забезпечені заставою чи іпотекою вимоги до боржника за рахунок майнового поручителя у розмірі вартості фактичної реалізації предмета майнової поруки, що здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.

Як зазначають у ВС, ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не пов’язує визначення вимог, забезпечених заставою (іпотекою), для включення їх до реєстру вимог із договірною вартістю предметів забезпечення. Натомість правове значення має розмір підтверджених документально зобов’язань боржника за основним зобов’язанням та вартість фактичної реалізації предмета забезпечення, яка на стадії затвердження реєстру вимог кредиторів за результатами попереднього засідання ще не відома.

Нагадаємо, ВС також оприлюднив постанову щодо звільнення у зв'язку зі скороченням штатів.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати