14 червня 2018, 17:42

Обов’язкове проектування порогу або сходів при вході до житлових будинків буде скасовано

Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, з метою створення реального безбар’єрного житлового середовища пропонує скасувати норму щодо обов’язкового проектування порогу або сходів при вході до житлових будинків. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».

Читайте також: «Мінрегіон дозволить проектування підземних паркінгів під закладами харчування».

Відповідно до змін, допускається влаштовувати позначку підлоги приміщень при вході до будинку на рівні позначки тротуару за умови влаштування твердого покриття із заходами водовідведення.

Ці зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та вступлять в силу через 3 місяці після опублікування.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«Зараз в нормах прописано, що підлога приміщень при вході до будинку повинна бути не менше, ніж на 0,15 м вище тротуару. Проте це лише створює зайві бар’єри для людей з інвалідністю, інших маломобільних груп населення та взагалі багатьох.

Прибічники цієї норми стверджують, що це повинно бути обов’язковим, адже суперечить необхідним заходам з водовідведення. Проте це не так. Зараз технології дозволяють зробити необхідні якісні заходи з водовідведення і це не несе ніякої небезпеки.

Тому ми пропонуємо скасувати цю норму. В Україні як і в Європі потрібно створювати доступний та універсальний простір. Це дуже важливо і так має бути», – сказав він.

2-e1528983652904

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати