23 березня 2018, 12:57

Обмін досвідом: English Law Day Forum in Kyiv

Вже вдруге в Києві проходить форум з англійського права, на якому українські і британські правники мають можливість обмінятись досвідом між практиками обох юрисдикцій. Захід організовано за сприяння Правничого товариства Англії та Уельсу, Посольства Великої Британії в Києві, Національної асоціації адвокатів України та Британсько-української юридичної асоціації.English Law Day Forum


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вигідне економіко-географічне положення України викликає інтерес у багатьох компаній світу, Сполученого Королівства зокрема. Так, Великобританія є шостим за величиною інвестором в Україні, тут працюють понад 150 відомих британських компаній та представлено багато британських брендів.

На відкритті заходу Хелен Фейзі, заступник Посла Сполученого Королівства Великої Британії, зазначила, що з української сторони вбачається певний прогрес, проте очікується набагато більше. Тому пані Фейзі наголошує, що для Сполученого Королівства пріоритетом є саме підтримка України в умовах переходу, оскільки нашу країну хочуть бачити успішною.

Сам форум складався з чотирьох тематичних сесій: остання практика з приватним капіталом; використання англійського права у спільних підприємствах та в якості регулюючих норм при укладенні договорів між акціонерами; вирішення спорів у міжнародному арбітражі та відновлення активів через банкрутство та ліквідацію.English Law Day Forum

Активи в центрі уваги

З досить актуальною темою щодо застосування закону про кримінальні фінанси виступив Крістофер Коффін, партнер Withers, Лондон. Так, з 31 січня 2018 року набув чинності закон стосовно кримінальних фінансів – UWO (unexplained wealth orders), – який значно полегшує правоохоронним структурам Сполученого Королівства процес конфіскації майна, походження якого не є зрозумілим.

Пан Коффін виділяє 3 умови, за яких буде відбуватись перевірка «а звідки гроші»:

  • Наявність активів більше ніж на 50 тисяч фунтів стерлінгів;
  • Наявність обґрунтованих підозр, що законно отриманого доходу було б недостатньо для набуття цих активів;
  • Особа підозрюється у вчиненні тяжкого злочину або є «політично значимою особою» (для не держав-членів ЄС).

В таких випадках особа буде змушена надати пояснення про походження цих активів і в разі їх відсутності «без обґрунтованих причин», наслідки можуть бути наступними:

  • Конфіскація (за законом про доходи, отримані внаслідок злочинної діяльності 2002 року);
  • Тимчасове замороження активів, якщо Верховний Суд визнає, що невчинення таких дій може призвести до зникнення цих активів.

Нова податкова політика

Про деякі аспекти податкових відносин розповів Дмитрій Заполь, партнер IFS Consultans, Лондон. Свою увагу він зосередив на трьох категоріях платників податків: тих, хто має власність в Сполученому Королівстві; тих, хто планує там залишитись; і тих, хто вже фактично там проживає.

 Для цих осіб важливо буде знати про ставку податку на спадок – 40% (якщо вартість нерухомості у власності більше 325 тис фунтів стерлінгів); про податок, який необхідно сплатити при продажі нерухомості як податку на прибуток – 28% (але якщо ви проживете у цій нерухомості більше 90 днів за рік, ви звільнитесь від сплати такого податку). Тобто вважається, що якщо ви купили декілька будинків, а потім їх продали і отримали прибуток від різниці в ціні, то ви ведете комерційну діяльність, а отже маєте сплачувати податок на прибуток.

 Якщо особа тільки переїжджає до Великобританії, то за словами пана Заполя, їй потрібно пам’ятати про те, що після 90 проведених днів, незалежно від того, чи є вона резидентом, вона стає платником податків. Разом з цим, потрібно розділяти банківські рахунки, як рахунок для чистого капіталу, рахунок для отримання зарплати і т.д., оскільки маючи один змішаний рахунок, всі гроші, які знаходяться на цьому рахунку будуть предметом оподаткування. Цього року резиденти Сполученого Королівства ще мають можливість розділити ці рахунки.

 Окрім того, важливим для всіх резидентів є те, що з 31 вересня 2018 року, маючи будь-які несплачені податки, буде накладатися штраф до 200% від несплаченої суми, а в особливо серйозних випадках це є підставою для кримінального розслідування, тому для всіх резидентів зараз є надважливим сплатити всі необхідні платежі, щоб не отримати такі вкрай небажані наслідки.English Law Day Forum

 Транскордонні транзакції

Оскільки торгівля між Сполученим Королівством та Україною продовжує зростати, важливо знати які проблеми виникають у транскордонних транзакціях та розуміти найбільш ефективні способи їх вирішення (як на етапі, коли відбувається транзакція, так і у разі виникнення суперечок у зв'язку з транзакцією).

 Останні зміни до українського корпоративного законодавства презентувала іноземним колегам Анна Бабич, партнер Aequo. Роман Філатов, керуючий партнер FJM Lawyers and Solicitors LLP, Лондон, висловив свою думку щодо позитивних і негативних сторін застосування норм матеріального права тієї чи іншої країни. Так, англійське право є більш усталеним і надійним, проте дає сторонам менше гнучкості в врегулюванні їх відносин, а українське навпроти – останнім часом були прийняті закони про ТОВ та ТДВ, про корпоративні договори, що передбачаю унікальні можливості для врегулювання сторонами їх відносин, і якщо таке реформування досягне своїх цілей, то це зможе залучити численні інвестиції до України.

 Щодо останніх тенденцій арбітражного вирішення спорів висловлювали свої думки представники різних країн: Юлія Атаманова, д.ю.н., радник LCF, Київ; Луіс Фланнері, партнер Stephenson Harwood, Лондон; Бен Уелс, адвокат Stepherd and Wedderburn, Лондон та інші.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати