09 серпня 2018, 18:00

Новий закон про аудит: як змінилися вимоги до аудиторських фірм

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Вимоги до аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторську діяльність, зазнали незначних змін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Новий закон про аудит: які вимоги до аудиторів".

Так, як і раніше, може бути аудиторською фірмою тільки юрособа, у статутному капіталі якої частки засновників (учасників), що не є аудиторами та/або аудиторськими фірмами, не перевищує 30%. Особою, яка відповідно до установчих документів здійснює керівництво аудиторською фірмою, може бути лише аудитор.

Відтепер встановлено додаткові вимоги до такого керівника. Він не може бути керівником іншої юридичної особи, що здійснює підприємницьку діяльність за видами, не сумісними з аудиторською діяльністю, тому всі аудиторські фірми, які після набрання чинності Законом про аудит збираються провадити аудиторську діяльність, повинні про це пам’ятати.

Як зазначають у ПАБУ, закон про аудит висуває ще одну вимогу до юросіб, які мають право займатися аудиторською діяльністю в Україні. А саме така юрособа повинна мати добру репутацію. Водночас він не пояснює, що вважається "доброю репутацією". У ньому лише перелічено випадки, за яких фірма не може вважатися такою, що має добру репутацію, а саме: фірма, до якої протягом двох років поспіль застосовувалося понад три рази стягнення у вигляді попередження або зупинення права на надання послуг з обов’язкового аудиту фінзвітності або обов’язкового аудиту фінзвітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Вказано, що юрособу, яка втратила добру репутацію, виключають з Реєстру аудиторів і суб’єктів аудиторської діяльності, а отже, вона втрачає право провадити аудиторську діяльність.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати