13 серпня 2018, 13:31

Новий Закон про аудит: що буде з Реєстром аудиторів

Палата аудиторів і бухгалтерів України

У новому профільному законі про аудит детально прописані правила ведення і входження до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності, який, як і раніше, вестиме Аудиторська палата України. Дані із цього Реєстру вона оприлюднюватиме в мережі Інтернет на своїй веб-сторінці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Новий закон про аудит: як змінилися вимоги до аудиторських фірм".

У Реєстрі бути міститися інформація про всіх суб’єктів, які можуть провадити аудиторську діяльність, що було і до внесення змін. Проте відтепер така інформація буде більш структурованою.

Реєстр складатиметься з чотирьох розділів, у кожному з яких міститиметься інформація про окрему категорію суб’єктів аудиторської діяльності, які можуть надавати різні види послуг. У них будуть окремо вказані дані про:

  • аудиторів;
  • суб’єктів аудиторської діяльності;
  • суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності;
  • суб’єктів аудиторської діяльності, які мають право проводити обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.

Крім цього, у Реєстрі міститиметься більше інформації про осіб, які можуть надавати аудиторські послуги. Щоб потрапити до Реєстру, аудитору чи аудиторській фірмі потрібно подати до Аудиторської палати відомості, які підлягають оприлюдненню в Реєстрі. Аудитор це зможе зробити після того, як отримає в комісії з атестації рішення про визнання його кваліфікаційної придатності для провадження аудиторської діяльності.

Як зазначають у ПАБУ, відомості, які вносяться до Реєстру, потрібно подати у вигляді заяви, форму якої має затвердити Аудиторська палата України. Водночас особі, яка бажає потрапити до Реєстру, потрібно тільки подати заповнену заяву. Документально підтверджувати достовірність відомостей, вказаних у ній, не потрібно. Такі документи буде надавати аудитор чи аудиторська фірма під час перевірки.

Читайте також: "Новий закон про аудит: які вимоги до аудиторів".

Подавати заяву на включення до Реєстру аудиторів до АПУ можна особисто або поштовим відправленням чи в електронній формі. Після цього необхідно зачекати три дні, доки АПУ перевірить у відкритих (публічних) державних реєстрах інформацію, вказану в заяві. Якщо все збігається, то претендента внесуть до Реєстру, присвоять реєстраційний номер і автоматично нададуть право здійснювати аудиторську діяльність. Як саме відбуватиметься повідомлення про внесення особи до цього Реєстру чи відмову у внесенні, можна буде сказати тільки після затвердження порядку ведення такого Реєстру.

Плата за внесення до Реєстру інформації про особу, яка має намір займатися аудиторською діяльністю, не стягується.

У разі зміни відомостей, які містяться в Реєстрі, аудиторові чи аудиторській фірмі буде потрібно протягом 30 календарних днів із дня, коли відбулись зміни у відомостях, надіслати їх до АПУ для внесення до Реєстру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати