Популярні матеріали

18 травня 2017, 13:05

Нові особливості процесуального кодексу для бізнесу та податкових органів

16 травня в Головному управлінні ДФС в м. Києві відбулася зустріч з представниками бізнесу по темі: «Результати роботи столичної фіскальної служби. Контрольно-перевіркова робота та взаємодія з платниками податків» за участю начальників структурних підрозділів і керівника Людмили Демченко та голови Громадської ради при ДФС Ірини Нараєвської.

На захід були запрошені не лише суб’єкти господарювання столиці, а й судді, експерти, представники громадськості.

Під час заходу учасники обговорювали різні аспекти оптимізації структури столичного управління ДФС, результати контрольно-перевіркової роботи, практики судового оскарження результатів перевірок, функціонування електронних сервісів ДФС.

Крім того, одним із спікерів заходу стала віце-президент Всеукраїнської асоціації адміністративних судів, суддя Вищого адміністративного суду України Наталія Блажівська, яка розповіла учасникам про особливості впливу новел Кодексу адміністративного судочинства України на розгляд податкових спорів.   

Як відомо, на сьогодні у ВРУ перебуває законопроект № 6232, яким передбачено зміни в Господарський процесуальний кодекс, Цивільний процесуальний кодекс ті Кодекс адміністративного судочинства України. Наталія Блажівська відзначила, що позитивною для бізнес середовища і громадян стане впровадження так званого «електронного суду» - процедури електронного документообігу в судочинстві. З впровадженням такої процедури у курівників та власників підприємств з’явиться можливість обміну електронними документами з судом і можливість ознайомлення з матеріалами справи онлайн.  Також в режимі онлайн вони зможуть приймати участь в судових засіданнях . 

«Внесе правову визначеність в процес та забезпечить його оперативність скорочення кількості документів, котрими сторони будуть обмінюватися з судом (позов, відгук на позов, відповідь на відгук, додатки). В юридичному середовищі такі норми вже назвали революційними, адже ці документи повинні будуть подаватися у визначені строки, котрі дозволять сторонам готувати свої аргументи, докази, пояснення ще до початку розгляду справи по суті.

Новелою є й те, що учасники справи будуть подавати в суд висновок експерта в галузі права. Він буде носити допоміжний характер і не буде обов’язковим для суду, однак суд може послатися в рішенні на такий висновок експерта як на джерело інформації, що буде особливо цінним при розгляді спорів по трансфертному ціноутворенню – сфері, яка є досить новою і складною для українських суддів та юристів» - відзначила вона. Крім того, в якості позитивних новацій пані Блажівська назвала інститути типової та зразкової справи, новації у процедурі доказування, а також встановлення чітких строків надання доказів і наслідки несвоєчасного надання доказів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати