29 березня 2016, 11:29

Нова комунікаційна платформа - регіональний судовий форум

Прес-служба Асоціації правників України

UBA_5725


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

 

 

Асоціація правників України спільно з органами суддівського самоврядування та організаціями-партнерами, 28 березня 2016 року, провела Дніпропетровський регіональний судовий форум – перший із серії масштабних заходів на суддівську тематику, присвячений обговоренню проблематики судової реформи, перспектив та реалій конституційних гарантій незалежності суду, механізмів правомірного впливу на ефективність судової діяльності, галузевих змін та міжнародних судових процесів.

До організації заходу долучилися Секція суддів АПУ, Асоціація розвитку суддівського самоврядування (АРРСУ), Рада суддів України (РСУ) за підтримки USAID та Democracy Reporting International.

 «Якщо ви спілкуєтесь лише в одному колективі, ви залежні від того, що відбувається всередині нього. Ми ж хочемо розірвати інформаційний вакуум, максимально наблизити органи судової влади до суддів, а суддів - до суспільства», - пояснив мету заходу один з його ініціаторів, член Правління АПУ, президент АРРСУ, суддя ЛОАС Володимир Кравчук.

«Ми є свідками значного попиту суспільства на пошук справедливості. Тому цей форум – наша спроба побудувати острівок нормальності та довіри до суддів»,- озвучив своє бачення Андрій Козлов, провідний радник Democracy Reporting International Ukraine.

Погоджуючись з колегами, в.о. голови Відділення АПУ в Дніпропетровській області, директор АК «Ассирія» Олексій Савчук звернув увагу на те, що з кожним роком кількість справ в судах зменшується і це зачіпає не лише суддів, але й адвокатів. «Ми зараз в одній шлюпці. І у кожного – своя зона відповідальності. Тому ми маємо працювати спільно, щоб підняти довіру суспільства до правосуддя», - зазначив він.

Виступаючи від імені Ради суддів України, Валерія Чорна, суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду, член РСУ, запевнила колег в підтримці нової ініціативи з боку орану суддівського самоврядування. Користуючись нагодою, вона представила нову концепцію у галузі інформаційної політики та перші кроки по її реалізації – оновлення сайту, створення сучасного прес-центру судової влади, появу нового статусу – суддя-спікер тощо. «Ми маємо говорити, а протилежному випадку хтось інший скаже за нас», - звернулась до колег суддя.

Виступаючи під час форуму, Олексій Муравйов, заступник Голови Вищої ради юстиції, звернув увагу на проблеми у роботі ВРЮ, які, зокрема, виникли у зв’язку із прийняттям нового законодавства восени минулого року та пов’язані з цим проблеми з дією закону у часі. «Наразі ми очікуємо на думку Верховного суду України, який має поставити крапку у багатьох проблемних питаннях»,  - сказав він, коментуючи факти оскарження рішень ВРЮ судами апеляційної інстанції.

У свою чергу, Павло Луцюк, адвокат, член дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, голова Ради адвокатів Рівненської області, у притаманній йому відвертій манері розвіяв міфи навколо роботи дисциплінарного органу, до якого він був обраний, розповів про процедуру та критерії, які беруться до уваги членами Комісії під час розгляду справ.

Виступаючи у форматі вільного мікрофону судді неодноразово звертали увагу на спільні для всіх проблеми – недосконалість законодавства, недостатнє матеріально-технічне забезпечення, тиск з боку правоохоронних органів та громадськості. Однак найбільше їх хвилювало те, що суддя у сучасних умовах апріорі вважається недоброчесною людиною, й, подекуди, статус судді викликає осуд та недовіру у суспільстві. «Хто зараз піде в суд працювати? Захищеності немає, соромно комусь сказати, що суддя, бо вважають зрадниками. Ніхто не хоче слухати думку судді», - лунало під час заходу.

Саме з цими проблемами й вирішили боротися учасники форуму. У першу чергу - шляхом об’єднання всіх активних та небайдужих суддів та налагодження діалогу з іншими учасниками процесу, журналістами та суспільством в цілому.

За задумом ініціаторів, регіональні судові форуми вже найближчим часом пройдуть у Харкові, Тернополі, Одесі та Вінниці. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати