03 лютого 2015, 12:38

Нотаріуси обговорили проблемні питання оформлення спадщини

Інститут теоретико-правових досліджень у сфері юстиції та інноваційних проектів

30 січня 2015 року ГО «Інститут теоретико-правових досліджень у сфері юстиції та інноваційних проектів» провела в місті Києві науково-практичну конференцію для нотаріусів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Враховуючи численні звернення та прохання нотаріусів висвітлити питання стосовно застосування норм спадкового права, організатори прийняли рішення присвятити конференцію саме спадкуванню – найскладнішій та, разом з тим, найцікавішій категорії нотаріальних справ.

нотар 2

Підвищити свій професіоналізм та знання зі спадкового права, на захід прибули понад дві сотні нотаріусів не лише з Києва та області, але й Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Дніпропетровської, Львівської, Черкаської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Одеської, Полтавської, Рівненської областей.

Питання які розглядалися на конференції, а саме «Загальні засади спадкування і спадкового права», «Проблемні питання оформлення спадщини», «Судова практика з питань застосування спадкового права», були вичерпно висвітлені перед присутніми ґрунтовними доповідями досвідченого та шанованого в науковому колі правознавця країни, доцента кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євгена Рябоконя, судді, викладача Національної школи суддів України Вадима Чепурнова.

Найочікуванішим став виступ досвідченого нотаріуса, за плечима якої не одне десятиліття нотаріальної практики, – приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Людмили Садихової.

Важливо, що учасники конференції мали можливість не лише прослухати доповіді лекторів, але й отримати вичерпні відповіді більше аніж на сотню запитань.

Конференції, які організовує ГО «Інститут теоретико-правових досліджень у сфері юстиції та інноваційних проектів» користуються популярністю серед нотарів, адже несуть нові знання та сприяють підвищенню професійного рівня представників нотаріальної спільноти.

ДОВІДКОВО:

Механізм організації підвищення кваліфікації державних та приватних нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор і державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів з урахуванням вимог Законів України «Про нотаріат», «Про вищу освіту» та «Про освіту» визначається ПОРЯДКОМ підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів, затвердженим наказом МЮ України від 28.08.2014 року № 1422/5 (далі - ПОРЯДОК).

Підвищення кваліфікації є безперервним процесом і здійснюється на принципах доступності, ґрунтовності, системності й послідовності навчання, поєднання теоретичних знань з практичними вміннями та навичками. Згідно пункту 4 ПОРЯДКУ підвищення кваліфікації державних та приватних нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор і державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів здійснюється за такими видами:

1)      Самостійне навчання. У відповідності до пункту 6 ПОРЯДКУ самостійне навчання (самоосвіта) як вид підвищення кваліфікації може здійснюватися, зокрема, шляхом публікацій науково-практичних статей з питань нотаріату у фахових друкованих виданнях та електронних фахових виданнях в Україні;

2)      Участі у семінарах, що організовані шляхом проведення дистанційного навчання, вебінарів тощо; участі у роботі постійно діючих комісій та робочих груп Нотаріальної палати України;

3)      участі у міжнародних семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях з питань нотаріату;

4)      навчання з метою здобуття наукових ступенів за професійно спрямованими напрямами підготовки у сфері нотаріату.

При підвищенні кваліфікації за цим видом можуть надаватися підтвердні документи, зокрема копії опублікованих науково-практичних статей, дипломів, сертифікатів, довідок тощо.

нотар 1

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати