17 серпня 2015, 15:07

НКРЕКП спільно з АП розробила законопроект щодо забезпечення прозорості тарифоутворення

Прес-служба Президента України

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, разом з Адміністрацією Президента України розробили проект Закону «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», який покликаний забезпечити прозорість тарифоутворення для споживачів та стимулювати до енергоефективної поведінки. Про це сьогодні на брифінгу повідомив Представник Президента України у Кабінеті Міністрів Олександр Данилюк. За його словами, найближчим часом Президент внесе законопроект до Верховної Ради.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Питання енергетичної незалежності країни, прозорість тарифоутворення, підвищення ефективності споживання енергії та надання допомоги домогосподарствам, які не спроможні сплачувати вартість енергоресурсів – всі ці питання тісно пов’язані між собою та є одними з найважливіших завдань, які стоять сьогодні перед державою»,— підкреслив Олександр Данилюк.

Згідно із законопроектом, державні органи та суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з постачання енергоресурсів, мають надавати споживачам актуальну інформацію про розмір, складові та прогнози змін тарифів на комунальні послуги, якісні характеристики, фактичні обсяги споживання товарів за попередні періоди, стан розрахунків за спожиті товари, розмір нарахованих пільг та субсидій та порядок їх нарахування, заходи щодо енергозбереження і таке інше.

Окрема увага у документі приділяється процедурі доступу до інформації про інвестиційні програми відповідних ліцензіатів. Зокрема, передбачається обов’язкове попереднє громадське обговорення у формі відкритих слухань, що має забезпечити участь громадськості у формуванні витрат ліцензіата, та, як наслідок, обґрунтований вплив на майбутню ціну ліцензіата для кінцевого споживача.

«Обізнаність споживача – це найкраща зброя проти зловживань монополістів та непрозорих тарифів, ніж популістські лозунги про завищені тарифи»,— наголосив Олександр Данилюк.

За його словами, публічність інформації, розкриття якої передбачається законопроектом, дозволить контролювати напрямки використання постачальниками енергоресурсів коштів, отриманих в складі тарифу, підвищить обізнаність споживачів про способи скорочення споживання та існуючі державні програми, спрямовані на підтримку заходів з енергоефективності.

«Закритість та непрозорість, яка було основною рисою державною політики в енергетичному секторі протягом багатьох років, це, мабуть, одна з головних причин вкрай низької енергетичної ефективності країни. Тому наша мета — надати споживачам всю необхідну інформацію для контролю постачальників, вибору постачальників з найменшою ціною та найвищою якістю, здійснення свідомого вибору щодо виду джерел постачання енергії, переходу до альтернативних джерел»,— відзначив Олександр Данилюк.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати