22 травня 2018, 18:33

Нестача фахівців у сфері запровадження ШІ вповільнює його поширення у бізнесі

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Міжнародна аудиторська фірма EY та видання "Огляд технологій Массачусетського технологічного інституту" провели опитування керівників бізнесу, щоб з'ясувати сучасні тенденції застосування штучного інтелекту (далі - ШІ).

Про це зазначають у ПАБУ.

Читайте також: "Опубліковано оновлений Кодекс етики професійних бухгалтерів".

В опитуванні взяли участь 122 керівника компаній. Так, понад половини респондентів (52%) переконані, що ШІ позитивно позначиться на створенні робочих місць. Близько третини респондентів (32%) вважають, що при впровадженні штучного інтелекту з'явиться більше робочих місць, ніж буде втрачено, 20% - що штучний інтелект сприятиме істотному зростанню кількості нових робочих місць та економічному розвитку.

Як свідчать результати опитування, планам організацій, які запроваджують технології штучного інтелекту, дедалі частіше перешкоджає нестача кадрів із профільними знаннями та навичками. Брак фахівців у сфері запровадження ШІ є головною проблемою для 80% респондентів.

З-поміж інших проблем респонденти виокремили відсутність застосування технологій штучного інтелекту для поточних бізнес-процесів (53%), недостатнє розуміння можливостей ШІ і брак підтримки керівництва (48%), а також низьку достовірність та якість даних, що використовуються для штучного інтелекту (48%).

Читайте також: "IESBA розпочала публічні консультації щодо питання професійного скептицизму аудиторів".

Окрім цього, 54% учасників опитування заявили, що за допомогою штучного інтелекту хотіли б покращити наявні та розробити нові продукти і послуги. 50% прагнуть у такий спосіб оптимізувати витрати та самі бізнес-процеси, а 49% воліли б прискорити процес прийняття рішень.

"Підприємства дедалі частіше використовують ШІ для вдосконалення своїх операційних моделей. У результаті керівництво організацій отримує більш розгорнуті звіти про успішне комерційне застосування технології та про вплив штучного інтелекту на створення цінності.

Хоча технології штучного інтелекту все ще знаходяться на ранній стадії реалізації, компаніям необхідно розробити стратегію розвитку цих технологій за підтримки вищого керівництва та наявності професійної команди з реалізації та оцінки ефективності їх запровадження", - розповів глобальний директор EY з інноваційних технологій та аналізу даних Кріс Маццеї (Chris Mazzei).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати