10 жовтня 2018, 18:00

(Не)дискримінація: історія одного торта

BBC Україна

Верховний суд Великої Британії вирішив, що відмова пекарні у Північній Ірландії виготовити торт із гаслом на підтримку одностатевих шлюбів не є дискримінацією. П'ятеро суддів були одностайними у своєму рішенні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, суперечка виникла ще у 2014 р., коли пекарня відмовилася виготовляти торт із гаслом "Підтримайте гей-весілля". Клієнт пекарні - борець за права геїв Гарет Лі - подав до суду за дискримінацію на підставі сексуальної орієнтації та політичних переконань.

Пекарня Ashers програла справу в суді першої інстанції та апеляцію, але в середу перемогла при розгляді справи у Верховному суді. Юридична суперечка, яка тривала майже чотири з половиною роки, підняла питання рівності та свободи совісті.

Генеральний менеджер пекарні Ashers Даніел МакАртур повідомив, що у захваті від рішення суду та відчуває полегшення. "Я знаю, що багато людей будуть раді почути сьогодні це рішення, оскільки воно захищає свободу слова та свободу совісті кожного", - заявив він.

Комісія з питань рівності у Північній Ірландії, яка підтримала позов Гарета Лі проти пекарні, заявила, що їй потрібно буде ретельно розглянути наслідки цього рішення.

"Існує стурбованість, що це рішення може викликати невизначеність у питанні застосування закону про рівність у комерційній сфері", - сказав доктор Майкл Вордлоу, головний комісар Комісії з питань рівності.

Чому пекарі відмовилися?

Сімейна пекарня у графстві Антрім назвала слоган про підтримку одностатевих шлюбів "несумісним" із їхніми релігійними переконаннями. Пекарня заявила, що проблема саме у слогані.

Зі свого боку пан Лі стверджує, що пекарі не відмовили б у такому замовленні гетеросексуальному клієнту. На початку травня менеджер пекарні заявив: "Ми не відмовляли через клієнта, а обслуговували його раніше, і ми готові знову його обслужити".

Що сказав суд і чому?

Голова Верховного суду Леді Хейл визнала, що пекарі не відмовлялися виконувати замовлення через сексуальну орієнтацію клієнта. "Вони б відмовилися робити такий торт для будь-якого клієнта, незалежно від його сексуальної орієнтації", - сказала вона.

Також вона додала: "Відповідно, цей суд стверджує, що дискримінації на підставі сексуальної орієнтації пана Лі не було".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати