08 лютого 2019, 16:39

НБУ зберіг незмінним прогноз інфляції на 2019-2020 роки

Прес-служба НБУ

У 2019-2020 рр. споживча інфляція знижуватиметься - до верхньої межі цільового діапазону 5% ± 1 в.п. на початку 2020 р. та цільового рівня 5% наприкінці року. Прогноз зростання цін у 2019 р. залишається незмінним - 6,3% на кінець року.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: "Приватні виконавці змогли домогтися змін у постанові НБУ".

Так, головними факторами, що зумовлюватимуть зростання цін у 2019 р., будуть підвищення адміністративно-регульованих тарифів і заробітних плат, що збільшуватиме виробничі витрати бізнесу та стимулюватиме споживчий попит. Однак на прогнозному горизонті проінфляційний вплив цих чинників поступово послаблюватиметься.

У НБУ зазначають, що зниження інфляції забезпечуватимуть жорстка монетарна політика Нацбанку, проведення якої необхідне для повернення інфляції до цілі, та стримана фіскальна політика Уряду через значні обсяги планових погашень державного боргу. Також уповільненню інфляції сприятимуть низька волатильність курсу гривні та помірні темпи зростання цін на імпортовані товари, у тому числі енергоносії і продовольство.

Незмінним залишається також прогноз зростання реального ВВП. Після прискорення у 2018 р., як і раніше, прогнозується уповільнення зростання економіки до 2,5% у 2019 р. У 2020-2021 рр. зростання знову пришвидшиться - до 2,9% і 3,7% відповідно. Цьому сприятимуть поступове пом’якшення монетарної політики, що стимулюватиме внутрішній попит, а також пожвавлення інвестиційної активності після зменшення невизначеності щодо політичної ситуації.

Нагадаємо, Уряд затвердив нормативи забезпечення населення публічними бібліотеками в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати