16 січня 2019, 10:00

НБУ у 2018 році здійснив понад 1100 перевірок пунктів обміну валюти

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України за 2018 рік здійснив 1103 перевірки структурних підрозділів (пунктів обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ) щодо дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перевірки здійснювалися у всіх областях України та у м. Києві.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Читайте також: «Нацбанк затвердив графік перевірок інкасаторів».

Серед виявлених порушень порядку здійснення валютно-обмінних операцій найсуттєвішими були такі:

  • проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення;
  • значна невідповідність між обсягами готівкових коштів в касі НФУ та бухгалтерськими звітними документами;
  • не надання під час перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника НБУ;
  • перешкоджання проведенню перевірки.

Для зменшення кількості порушень Національний банк неодноразово проводив роз’яснювальну роботу серед керівників НФУ щодо необхідності дотримання правил здійснення валютно-обмінних операцій. Крім того, враховуючи зауваження та побажання ринку, Національний банк у 2018 році удосконалив нормативно-правові акти з питань здійснення валютно-обмінних операцій. Зокрема, у 2018 році були класифіковані суттєві порушення обмінними пунктами та конкретизовані підстави для відкликання генеральної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій.

Національний банк також визначив єдині вимоги до організації захисту приміщень пунктів з обміну валют, зменшив фінансове навантаження на НФУ шляхом надання можливості використання сейфів меншого класу опору, скасував необхідність формування обмінними пунктами двох квитанцій, які по суті дублюють одна одну тощо.

Результатом комплексної роботи регулятора є покращення діяльності НФУ з обміну валют та організації захисту приміщень, значне – у півтора рази – зростання офіційно відображених операцій з купівлі/продажу готівкової іноземної валюти, виявлення та припинення у взаємодії з правоохоронними органами діяльності незаконних пунктів обміну валюти.

Зазначається, що під час проведення перевірок легальних пунктів обміну валют у 2018 році було виявлено 78, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Донецькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Чернівецькій, Миколаївській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати