Популярні матеріали

12 жовтня 2018, 16:01

НБУ та Нацбанк Республіки Казахстан співпрацюватимуть у сфері банківського нагляду

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України та Національний Банк Республіки Казахстан домовилися співпрацювати у питаннях, що стосуються банківського нагляду.

Відповідну Угоду між двома центральними банками 12 жовтня 2018 року під час Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку в Нуса-Дао (Балі, Індонезія) підписали Голова Національного банку України Яків Смолій та Голова Національного Банку Республіки Казахстан Даніяр Акішев.

Основна мета Угоди полягає у створенні можливостей для співпраці та обміну інформацією в сфері банківського нагляду.

Читайте також: «НБУ та Банк Литви співпрацюватимуть у сфері інноваційного розвитку».

Зокрема документ передбачає співробітництво в сфері нагляду за діяльністю материнських організацій і їх транскордонних структур з дотриманням вимог національних законодавств обох держав. Також йдеться про обмін інформацією щодо стану фінансового ринку, зміни в нормах і вимогах, які стосуються сфери банківського нагляду, обмін інформацією щодо ліцензування та нагляду за материнськими організаціями і їх транскордонними структурами.

Угода також передбачає обмін інформацією в сфері протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. У зв’язку з цим наглядові органи обох країн домовились про проведення спільних заходів з вивчення та аналізу виявлених схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму, а також про узгоджені дії у питаннях боротьби із сумнівними операціями.

«Взаємодія в сфері банківського нагляду між двома центральними банками проводиться з метою ефективного виконання своїх функцій та зміцнення надійності і стабільності банківських систем своїх країн», – говориться в Угоді.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати