12 липня 2019, 15:29

НБУ прокоментував рівень інфляції у червні 2019 року

Прес-служба НБУ

У червні 2019 р. споживча інфляція в річному вимірі становила 9,0% (9,6% - у травні). У місячному вимірі ціни знизилися на 0,5%.

Читайте також: "Міжнародні резерви України у червні зросли на 1,2 млрд дол. США".

Про це свідчать опубліковані Державною службою статистики України дані, повідомляє прес-служба НБУ.

Так, базова інфляція у червні залишилася на рівні 7,4% у річному вимірі. Жорстка монетарна політика залишалася вагомими чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу.

Крім цього, темпи подорожчання послуг (14,0% р/р) залишалися майже незмінними з початку року. Уповільнення зростання цін на послуги стримується подальшим підвищенням заробітних плат та стійким споживчим попитом. У червні прискорилося зростання вартості послуг ресторанів та готелів, відпочинку в санаторно-курортних установах. Натомість це компенсувалося нижчими темпами зростання цін на послуги хімічного чищення, закладів охорони здоров’я, кінотеатрів, оренди житла, що також частково може відображати курсові ефекти.

Водночас зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки прискорилося (до 8,9% р/р). Зокрема, внаслідок скорочення пропозиції та підвищення світових цін на м’ясо зросла вартість м’ясних продуктів. Нижчий врожай пшениці попереднього року й надалі зумовлював прискорення зростання цін на хліб. Також фактичні показники інфляції свідчать, що фундаментальний інфляційний тиск поступово знижується.

Нагадаємо, НБУ скасував всі обмеження на вивід дивідендів за кордон.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати