11 жовтня 2018, 11:06

НБУ оновив рейтингову систему оцінювання банків

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України продовжує запроваджувати ризик-орієнтований підхід до проведення інспекційних перевірок банків. Так, частиною такого підходу є оновлення рейтингової системи CAMELSО, зокрема доповнення рейтингових оцінок компонентом «Операційний ризик» та актуалізація критеріїв оцінок.

З моменту затвердження оновленої оцінки Нацбанком вже проведено перевірки 50 банків, повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: «Мінекономрозвитку розробило політику власності у держсекторі економіки».

CAMELSО дає банкам та регулятору бачення комплексної оцінки, в ході якої підлягають аналізу усі напрямки діяльності та суттєві ризики банку, а особлива увага приділяється корпоративному управлінню та системам управління ризиками і внутрішнього контролю. Результати інспектування за рейтинговою системою CAMELSO Національний банк інтегрує в оцінку SREP.

«Відбулися зміни і у наших з банками комунікаціях, стало більше відкритості та аргументованості з обох сторін. Так, наприклад, запроваджується практика обговорення з банками результатів інспекційних перевірок перед винесенням їх на розгляд Комітету з питань нагляду НБУ та у разі необхідності банки мають можливість висловити свою позицію на Комітеті з питань нагляду», – зазначив директор департаменту виїзних перевірок банків НБУ Денис Новиков.

Також він повідомив що в ході інспектування регулятор підтримує постійний діалог з керівництвом та співробітниками банку.

«Адже ціль інспектування – не застосування до банку заходів впливу, а допомога у вирішенні виявлених проблем та надання рекомендацій щодо можливих шляхів їх подолання і недопущення подібних випадків у майбутньому», – зауважив Новиков.

«До того ж, перехід на ризик-орієнтоване планування передбачає зміну фокусу інспекційних перевірок із комплексних на тематичні, за окремими компонентами CAMELSО/напрямами діяльності банків, зокрема корпоративне управління, система ризик-менеджменту, система внутрішнього контролю, ІТ-ризики, адже роль ІТ-напрямку в банках з кожним роком зростає», – додав він.

Усього за 9 місяців 2018 року департамент виїзних перевірок банків НБУ здійснив 18 планових та 12 позапланових перевірок банків.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати