16 травня 2018, 16:05

НБУ надав можливість обирати банк з оптимальним курсом для купівлі валюти

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України лібералізував умови купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку.

Так, НБУ розширив можливості для клієнтів-позичальників обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти в уповноважених банках з метою виконання зобов’язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

Читайте також: «Україна експортувала аграрної продукції на понад 4 млрд доларів США».

Досі резидент-позичальник мав право купувати іноземну валюту лише через уповноважений банк, що обслуговує кредитний договір. Відтепер він зможе купувати її і через інші банки за власним вибором, у яких у нього має бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті.

Крім того, Національний банк спростив для іноземних інвесторів порядок повернення інвестицій та доходів від їх здійснення.

Для цього він передбачив для нерезидентів можливість купувати та репатріювати валюту у випадку, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів (тобто шляхом спрямування дивідендів, нарахованих компанією-емітентом іноземному інвестору, безпосередньо на збільшення статутного капіталу цієї компанії.

Також, Нацбанк скасовував вимогу, яка зобов’язувала банки здійснювати взаємні розрахунки за операціями з купівлі-продажу інвалют та банківських металів за гривні лише після підтвердження угод за допомогою засобів Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України. Відтепер такі розрахунки між банками можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод з купівлі і продажу іноземних валют та банківських металів засобами цієї Системи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати