17 травня 2018, 10:23

Навіщо юристам бути креативними?

The Lawyer

Найуспішніші юристи – креативні. Робота правника полягає в тому, щоб у рамках норм права вирішити питання клієнта інноваційним шляхом, трансформувавши поточну проблему у майбутнє рішення. Те ж саме стосується багатьох інших професій у сфері консалтингу.

Читайте також: «Американський юрист щодня працював по 10 годин протягом року».

«Ми робимо це, шукаючи рішення, яке грунтується на правових нормах, та створюємо результат, який максимально відповідає бажаній цілі клієнта. Якщо ми неправильно застосовуємо правові норми, то програємо справу. Якщо ж не досягнемо цілей клієнта, то його втрачаємо. Отже, ми повинні бути інноваційними – особливо, коли стикаємося із складними чи відверто програшними справами», – пише адвокат Джеймс Пепейра.

За його словами, для досягнення успіху мало логічної аргументації, яку може забезпечити майже кожен юрист.

«Ми повинні слухати наших клієнтів, щоб правильно їх зрозуміти. Ми повинні співпереживати, щоб цілком усвідомити цілі клієнтів, часто сховані за різними бар'єрами; повинні передбачити результати конкретної справи, незалежно від того, хорошими чи поганими вони є, – для того, щоб планувати стратегію успіху», – розповів він.

Робота в судах насправді кидає багато творчих викликів: викласти справу як незабутню переконливу історію, сформувати докази таким чином, щоб відтворити реальну картину, використати різні трюки та пастки в перехресному допиті.

Все це і багато іншого вимагає від юристів бути креативними: брати за основу наявні факти, застосовувати інноваційний підхід, трансформувати і вирішувати. Інакше всі працювали б однаково, і справи могли б вирішуватися бездоганною логікою штучного інтелекту.

Скільки часу ви витрачаєте на розвиток творчих здібностей? Скільки юристів цілеспрямовано застосовують у роботі креативні методи? Насправді, дуже мало. Креативності не навчають на юридичних факультетах. Представники правничої професії часто недооцінюють її вагу. Тим не менш, це визнано ринком: найкращі та найбільш оплачувані юристи, як правило, найкреативнші.

Наступного разу, коли якесь юридичне питання буде здаватися надто складним, а доповідь не виходитиме переконливою, подумайте, чи не час додати творчості у вашу роботу. Швидше за все, ви можете знайти потрібне рішення – просто потрібен ключ, щоб відкрити свій прихований потенціал. І часто креатив може стати тим, чого вам не вистачає.

Ринок кожного дня кидає все більше викликів, і той, хто постійно вдосконалюється, отримує перевагу над конкурентами. То чи можете ви в цих умовах відкинути нові способи мислення?

За інформацією The Lawyer.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати