24 травня 2018, 14:40

Нацбанк зберіг облікову ставку незмінною на рівні 17% річних

Прес-служба Національного банку України

Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 17% річних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Збереження облікової ставки на рівні 17,0% затверджене Рішенням Правління Національного банку України від 24 травня 2018 року №287-рш «Про розмір облікової ставки».

Читайте також: «Deutsche Bank скорочує 7 тисяч робочих місць».

Так, за даними Держстату, минулого місяця загальна інфляція уповільнилась – до 13,1% у річному вимірі. Відхилення цього показника від останнього прогнозу НБУ було незначним, спричинене найбільш волатильними компонентами та, ймовірно, буде нівельоване в наступні місяці. За попередніми оцінками Нацбанку, у травні інфляція суттєво знизиться, відображаючи як статистичні ефекти бази порівняння, так і значне здешевлення продуктів харчування.

Проведення Національним банком жорсткої монетарної політики продовжувало стримувати фундаментальний інфляційний тиск. Про це свідчить показник базової інфляції – він у квітні залишився незмінним на рівні 9,4% у річному вимірі та відповідав прогнозу Національного банку.

Найвідчутніше вплив монетарної політики проявився через канал обмінного курсу гривні, сприяючи його зміцненню з кінця січня поточного року. Також спостерігається певне покращення інфляційних очікувань.

Споживча інфляція продовжить поступово знижуватися відповідно до прогнозу Національного банку, оприлюдненому в Інфляційному звіті за квітень 2018 року. Вона становитиме 8,9% на кінець поточного року і повернеться до цільового діапазону в середині 2019 року. Цьому і надалі сприятимуть монетарні умови, які на сьогодні вже достатньо жорсткі.

Разом з тим, такий прогноз залишатиметься актуальним лише за умови реалізації його ключового припущення – подальшого поступу в здійсненні структурних реформ, зокрема в рамках програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду.

Ці реформи критичні як для збереження макрофінансової стабільності, так і для забезпечення довгострокового економічного зростання в Україні. Найближчий час буде вирішальним для ухвалення рішень, важливих для продовження співпраці з офіційними кредиторами України. Необхідність такої співпраці останнім часом лише посилилася з огляду на ускладнення доступу країн, що розвиваються, до глобального ринку капіталу. Вартість боргових залучень таких країн зростає на тлі здорожчання долара США, посилення геополітичної напруги та ризиків розгортання торговельних війн.

Правління Національного банку вважає, що за умови реалізації припущень базового сценарію поточні монетарні умови достатньо жорсткі, щоб знизити інфляцію у середньостроковій перспективі. Відповідно, було прийнято рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 17,0%.

Водночас, у разі посилення ризиків для зниження інфляції та макрофінансової стабільності, у тому числі через відсутність прогресу у проведенні структурних реформ та доступу до відповідного офіційного фінансування, Національний банк може підвищити облікову ставку до рівня, необхідного для повернення інфляції до встановлених середньострокових цілей.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати