14 березня 2019, 14:11

На пілот з реформування системи екстреної медичної допомоги передбачено 1 млрд грн

Прес-служба Мінфіну

З 1 квітня 2019 р. у всіх регіонах України розпочнеться модернізація оперативно-диспетчерських служб, а у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві стартує пілотний проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги (ЕМД).

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Читайте також: "ДФС розробила зміни до форми та порядку складання звіту про контрольовані операції".

Так, МОЗ пропонує на розгляд Уряду нову модель надання ЕМД, яка має на меті забезпечити доступне, своєчасне та якісне медичне обслуговування громадян, щоб в критичній ситуації кожен українець оперативно міг отримати необхідну допомогу. У держбюджеті-2019 на пілот з реформи системи екстреної медичної допомоги передбачено 1 млрд грн.

Як зазначається, реалізація нової моделі надання ЕМД передбачає співфінансування з місцевих бюджетів за формулою: не більше 75% від визначеної потреби фінансується за рахунок держбюджету, не менше 25% - за рахунок місцевих бюджетів.

Основні нововведення включають оновлення алгоритмів диспетчеризації, створення нової IT-інфраструктури, оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів та протоколів командних дій бригад, нові автомобілі і обладнання тощо.

"По-перше, перша допомога у разі невідкладного стану має бути доступною впродовж перших 4 хвилин після екстреного випадку - ще до прибуття швидкої. По-друге, виклики повинні диспетчеризуватись за допомогою сучасного обладнання та нових автоматизованих протоколів. По-третє, в бригадах ЕМД мають працювати фахівці нового рівня, кваліфікація яких буде перевірятись незалежною агенцією. Здобути новий рівень зможуть всі діючі працівники ЕМД через програму перекваліфікації.

По-четверте, уже в лікарні, госпітальна ЕМД та реабілітація в гострому періоді потребує нових правил: нових підходів до організації госпітальних процесів, зміни застарілих державних будівельних норм, поступового введення вимог до повноцінного надання ЕМД до параметрів визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування", - розповів Заступник Міністра фінансів Юрій Джигир.

Нагадаємо, Київраді рекомендують спростити оформлення підприємцями вивісок.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати