13 червня 2018, 18:43

На лабутенах: Christian Louboutin відстояв право на червоні підошви

BBC

Крістіан Лабутен виграв визначний юридичний батл за правовий захист червоних підошв. Взуття від Louboutin, ціна яких коливається від 500 фунтів за класичні чорні туфлі, дуже часто обирають найвідоміші жінки світу - від Ріанни до Меланії Трамп.

Історія червоних підошв починається ще у 1992 р., коли дизайнер пофарбував їх  червоний лаком для нігтів, позиченим у асистентки. Напевно з того часу й триває боротьба за монополію на червоний колір підошви.

Так, Крістіан Лабутен здобув перемогу у черговій битві: Європейський суд справедливості (European court of justice, - прим. ред.) виніс рішення, яким визнав, що голландська компанія Van Haren порушила права на торгову марку бренда, продаючи взуття з червоною підошвою.

Судова тяганина почалася у 2012 р., коли голландська мережа магазинів Van Haren представила колекцію взуття Fifth Avenue у співпраці з голлівудською акторкою Холлі Беррі, в якій були присутні туфлі-човники з червоними підошвами.

Крістіан Лабутен заявив, що це є незаконним використанням елементу його товарного знака, на той момент законодавчо захищеного в країнах Бенілюксу. З ним погодився Гаазький окружний суд, який виніс тимчасову судову заборону на продаж компанією Van Haren чорних туфель із червоною підошвою.

У 2014 р. Van Haren подав апеляцію, і справа потрапила вже до Європейського суду. Представники компанії наполягали на тому, що у Лабутена не може бути ексклюзивного права на червоні підошви, оскільки за законами ЄС "форма товару, що надає йому значної вартості", не визнається елементом торгової марки на території ЄС.

За словами генерального адвоката Європейського суду Мацея Шпунара, який виступав на стороні голландської фірми, рішення суду не повинно враховувати "привабливість товару, обумовлену репутацією марки або її власника". Проте в ухвалі суд зазначив, що Лабутен прагнув захистити не форму взуття, а використання кольору на певній його частині: за документами торгова марка Christian Louboutin включає право на використання "червоного кольору (відтінок Pantone 18 1663TP), нанесеного на підошву туфлі".

Сам дизайнер привітав рішення суду: "Захист червоної підошви як товарного знака Christian Louboutin закріплена Європейським судом. Червоний колір, нанесений на підошву взуття на високих підборах, є відмітною рисою, яку Christian Louboutin використовує протягом багатьох років".

"Індустрія моди і предметів розкошу, в тому числі бренди, в яких конкретні кольори,  комбінації кольорів або знаки, використовуються як елементи логотипу, буде задоволена цією перемогою Лабутена", - зазначила партнер юридичної фірми Stevens & Bolton Елейн О'Харе.

Наразі справа буде передана назад у Гаазький суд, який, як очікується, підтвердить рішення Європейського суду.

За матеріалами BBC.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати