16 травня 2018, 11:42

МОЗ пропонує обмежити рекламу лікарських засобів: законопроект

Прес-служба Міністерства охорони здоров'я України

Міністерство охорони здоров’я України представило до громадського обговорення законопроект, яким пропонується обмежити рекламу лікарських засобів.

Так, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку реклами лікарських засобів)» передбачає встановлення чіткого контролю за змістом реклами ліків, що має на меті уникнення маніпулювання інформацією про препарат.

Читайте також: «МОЗ призначило генерального директора «Електронного здоров’я»».

Крім того, документ має гармонізувати чинне законодавство з нормами ЄС. Так, директивами Європейського Союзу обмежено зміст:

  • заборона реклами цілительства та нетрадиційної медицини;
  • заборона залучення до реклами конкретного препарату відомих людей, акторів, що зображають медпрацівників;
  • заборона інформації, що ліки призначені виключно для лікування дітей;
  • зміст реклами має відповідати інструкції про застосування лікарського засобу.

Законопроектом передбачено чітке визначення фахових медичних видань, де дозволена реклама ліків непередбачених законом, а також розробка та затвердження Урядом окремого Порядку реклами лікарських засобів спрямована на медичних та фармацевтичних працівників.

Також, за МОЗ закріплюються функції контролю та моніторингу. Встановлюються чіткі штрафні санкції до телерадіоорганізацій за рекламу лікарських засобів з порушенням законодавства. Такі санкції надається право застосовувати Нацраді з телебачення і радіомовлення – у розмірі 5% від ліцензійного збору за 1 порушення.

«Нині в Україні ринок реклами регулюють майже 10 різних законних та підзаконних актів, натомість на практиці вони не працюють. На наше переконання, це відбувається через те, що відсутній належний контроль – адже виявлення порушень та накладання штрафних санкцій розпорошенні між різними державними органами влади, а МОЗ взагалі за законом викинуто з цього процесу», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму Facebook

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати