Популярні матеріали

17 березня 2017, 15:44

МКАС при ТПП України погодився з доводами Interlegal, прийнявши рішення на користь Клієнта

Interlegal

Експерти Interlegal вдало завершили арбітражне провадження, ініційоване в інтересах найбільшого світового концерну з виробництва сталі та обладнання.

Підставою для звернення до арбітражу стало порушення умов довгострокового контракту на постачання стали, укладеного іноземним виробником з одним з найбільших в Україні металургійних заводів. Зокрема, за більш ніж 10-річний період співпраці, в української сторони – покупця металопродукції – сформувалась велика заборгованість за поставлений товар.

Захищаючи інтереси клієнта в спорі з українським підприємством, юристи Interlegal довели факт належного виконання договірних зобов'язань з боку постачальника, а також обґрунтували порушення договірних зобов'язань покупцем, що спричинило присудження не лише основної суми боргу, але й нарахування фінансового інтересу. Загальний розмір присудженої до стягнення суми склав більше ніж 3 мільйони доларів США.

Цікаво, що обґрунтовуючи невиконання фінансових зобов'язань ще на стадії досудового врегулювання, боржник посилався на наявність форс-мажорних обставин як на підставу звільнення від відповідальності.

Під час підготовки до арбітражного провадження команда Interlegal провела детальний аналіз доводів боржника про наявність форс-мажорних обставин, а також надала юридичну оцінку перспективності спору. Проаналізувавши положення українського матеріального права, якому за домовленістю сторін був підпорядкований торговий контракт, а також застереження про Форс-Мажор Міжнародної торгової палати, на яку також посилався контракт, юристи Interlegal дійшли висновку про безпідставність позиції боржника.

Примітно, що в силу узгодженого сторонами арбітражного застереження, арбітражне провадження, а також усні слухання здійснювались МКАС при ТПП України англійською мовою.

Вдала реалізація доручення клієнта не лише створила підстави для подальшого виконання арбітражного рішення, але й переконало клієнта в наявності на території України діючого та ефективного механізму захисту порушених прав іноземних осіб.

Над проектом працювала команда експертів у складі старшого юриста Карини Горової та юриста Михайла Селіванова під загальним керівництвом партнера Наталії Мирошниченко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати