25 січня 2019, 16:45

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі застосувала антидемпінгові заходи щодо імпорту кухонної солі та лампочок з Республіки Білорусь

Наталія Ісаханова
Наталія Ісаханова «Сергій Козьяков та Партнери, АФ» партнер, адвокат, к.ю.н.
Олеся Кривецька
Олеся Кривецька «Сергій Козьяков та Партнери, АФ» старший юрист; LL.M

Згідно з інформацією прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України сьогодні, 25 січня 2019 р., Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) ухвалила рішення про застосування антидемпінгових заходів щодо солі кухонної виварної ґатунку екстра та електричних ламп розжарювання походженням з Республіки Білорусь.

Читайте також: "Водіїв хочуть штрафувати за перевищення норм шкідливих речовин у вихлопних газах".

Наразі очікується опублікування офіційних повідомлень про застосування антидемпінгових заходів із детальним описом підстав для ухвалення відповідних рішень МКМТ.

Антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну виварної кухонної солі ґатунку екстра походженням з Республіки Білорусь було розпочато в листопаді 2017 за скаргою компанії "Руссоль-Україна". Як зазначено на веб-сторінці Мінекономрозвитку, у ході розслідування встановлено факт демпінгу при імпорті в Україну виварної кухонної солі. Відтак, МКМТ ухвалила рішення про застосування антидемпінгового мита на рівні 11,85% для експортерів з Білорусі строком на п’ять років. Водночас ВАТ "Мозирьсоль" (Білорусь) взяло на себе добровільне цінове зобов’язання, де запропонувало припинити демпінговий імпорт шляхом встановлення мінімальних цін експорту в Україну окремих категорій товару. МКМТ визнала добровільне цінове зобов’язання компанії задовільним. 

У свою чергу, у грудні 2017 року було розпочато антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну електричних ламп розжарювання загального призначення потужністю не більше 200 Вт і напругою понад 100 В походженням з Республіки Білорусь. Антидемпінгове розслідування було ініційовано за скаргою Львівського електролампового заводу "Іскра". За інформацією Мінеконорозвитку за результатами розслідування МКМТ ухвалила рішення застосувати антидемпінгове мито у розмірі 17,73% до імпорту електричних ламп розжарювання походженням з Білорусі.

Нагадаємо, перший іспит для реєстраторів відбудеться 18 лютого 2019 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати