30 вересня 2016, 10:50

Мін`юст викрив схеми рейдерів

Прес-служба Міністерства юстиції України

Завдяки роботі Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації робоча група при Міністерстві юстиції дослідила найбільш поширені рейдерські схеми, що існують в Україні ще з 90-х років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Представники бізнесу, громадськості, народні депутати та експерти Мін’юсту три місяці працювали над законопроектом, що покликаний протидіяти діяльності рейдерів та унеможливити застосування злочинних алгоритмів.

Експертами було розроблено 13 реальних превентивних заходів. Законопроект покликаний закрити левову частку можливостей для зловживань”, - зазначив Павло Мороз.

У Мін'юсті представили дві рейдерські схеми та розповіли, яким чином нові положення унеможливлять їх застосування.

Перша схема – це реєстрація на основі неіснуючого або підробленого рішення суду. Новим законопроектом ми зобов’яжемо реєстраторів перевіряти судові рішення у реєстрі судових рішень. Якщо ж таке рішення знайдено не буде, то реєстратор повинен здійснити запит до відповідного суду. Таким чином, ми уникатимемо ситуацій, коли реєстраційні дії здійснюватимуться на підставі неіснуючих або підроблених рішень. Друга схема – фальсифікація підписів на документах. Новий законопроект передбачає нотаріальне посвідчення підписів голови, секретаря або учасників зборів на протоколі та на установчих документах при внесенні змін.

Ключове  у законопроекті -   вирішено посилити кримінальну відповідальність як заявника, так і реєстратора та зацікавлену у вчиненні незаконної реєстраційної дії особу. Максимальний термін ув’язнення становитиме до 8 років з конфіскацією майна. Адміністративну відповідальність теж буде посилено, оскільки штраф у 340 гривень – це неефективна превентивна норма. Стягнення буде  збільшено до 8500 гривень.

Павло Мороз закликав усіх представників бізнесу об`єднати зусилля у протидії рейдерам та здійснювати публічний тиск на противників необхідних країні змін.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати