17 квітня 2018, 15:36

Мінрегіон вводить максимально допустимий відсоток забудови залежно від поверховості

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує ввести максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки залежно від поверховості.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, зазначає прес-служба Мінрегіону.

Відповідні зміни містяться у новому проекті ДБН Б.2.2-Х:201Х "Планування і забудова територій".

"У діючому містобудівному ДБН відсутні граничні параметри забудови земельної ділянки відносно поверховості. Ми пропонуємо ввести таке обмеження, щоб унеможливити суцільну забудову по всьому периметру земельних ділянок без відповідного благоустрою території для її жителів. Так, чим вищою буде поверховість будинку, тим менший відсоток земельної ділянки відводитиметься на саму забудову і більший на облаштування прилеглої території. Тому що більша кількість жителів проживатиме у такому будинку, а отже, потребуватиме комфортних умов проживання", - розповів він.

Згідно з новим ДБН, для проектування будинків вище 11 поверхів максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки складає 30%, а інші 70% відводяться на облаштування зелених насаджень, зон відпочинку та дитячих майданчиків. Для 9-10-поверхових будинків максимальний процент забудови складає 35%, для 5-8-поверхових - 40%, для 4-поверхових - 45%. При будівництві різнорівневих житлових будинків до розрахунку приймається середня поверховість будівлі.

Ця норма поширюється тільки на нове будівництво. При реконструкції кварталів забудови дані показники не застосовуються, а приймаються відповідно до існуючих розмірів земельної ділянки і відсотка площі забудови.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати