15 травня 2019, 15:18

Мінрегіон розробив законопроект щодо реконструкції застарілого житла в Україні

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст "Діпромісто" імені Ю. Білоконя завершив розробку нового законопроекту "Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Читайте також: "Україна запровадила спеціальне мито на всі російські товари".

Так, проект має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці.

"З 2006 р. в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування та багатьох інших аспектів. Тому ми розробили новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов’язаних із реконструкцією застарілого житла. Його прийняття в подальшому зможе нарешті запустити цей довгоочікуваний процес в Україні на практиці", - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, новий законопроект:

  • враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок;
  • визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
  • розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
  • визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;
  • удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
  • передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Читайте також: "Як перевірити достовірність нарахування податку на нерухомість".

Як зазначається, законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до КМУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати