26 квітня 2019, 10:00

Мінрегіон пропонує використовувати геосинтетичні матеріали в дорожньому будівництві

Прес-служба Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує внести відповідні зміни для більш широкого використання геосинтетичних матеріалів при проектуванні дорожнього покриття в Україні, а саме геотекстилю, геосинтетичних граток і сіток, геомембран, геокомпозитів тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

Читайте також: "Парламент підтримав законопроект про режим спільного транзиту".

За підрахунками експертів, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити строк його служби та загалом знизити утворення можливих дефектів на дорогах.

"Сьогодні у світі випускається близько 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно. І це не дивно, адже, по-перше, це економічно вигідно - геосинтетичні матеріали дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг, і, по-друге, екологічно - зменшуються витрати природних матеріалів і знижуються обсяги підготовчих робіт. Ми також повинні переймати цей досвід і більш широко застосовувати ці рішення при будівництві доріг, тому акцентуємо на цьому особливу увагу у ДБН", - повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Також серед плюсів геосинтетиків пан Парцхаладзе відмітив їх простоту у використанні та укладанні в конструкцію доріг, високу довговічність, міцність, стійкість та компактність при транспортуванні. Найбільш широко геосинтетичні матеріали сьогодні застосовуються при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю тощо.

Завдяки своїм фізичним і хімічним властивостям ці  матеріали виконують такі функції:

  • армування - зміцнення ґрунтів, підвищення якості і стійкості дорожнього покриття, мінімізація дефектів і пролягання;
  • фільтрації, дренажу ґрунтів та гідроізоляції;
  • розділення та унеможливлення змішування ґрунтів або матеріалів;
  • протиерозійного захисту ґрунтів тощо.

Довідково

Геосинтетичний матеріал (geosynthetic) - загальний термін, який описує рулоний, стрічковий або об’ємний (у вигляді трьохмірної структури) матеріал, один із компонентів якого виконаний із синтетичного або натурального полімеру, який використовують у контакті із ґрунтом і (або) іншими матеріалами в дорожньому, геотехнічному та цивільному будівництві.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати