27 серпня 2015, 17:32

Міністерство юстиції подало до ЄСПЛ четвертий позов проти Росії

Урядовий портал

Мін’юст напрацював і подав до Європейського суду з прав людини 4-ту міждержавну заяву «Україна проти Росії IV», яка стосується порушень прав українців та бізнесу в окупованому РФ Криму та на території проведення АТО з вересня минулого року по нинішній час.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це сьогодні в ході прес-конференції в Кабінеті Міністрів повідомила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова, інформує Урядовий портал.

За її словами, Мін’юст активно працює на юридичному фронті для того, щоб захищати громадян, які перебувають на окупованій територій і постраждали від порушень своїх прав.

Окрім того, вона повідомила: Уряд підтримав зміни до законодавства, які надають можливість внутрішньо переміщеним особам звертатися за безоплатною правовою допомогою до вже відкритих 126 центрів безоплатної правової допомоги по всій Україні.

 «Кожен українець може звернутися до такого центру за допомогою у підготовці індивідуальної заяви проти РФ до ЄСПЛ, якщо вони постраждали від російської агресії», - наголосила Наталія Севостьянова.

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Борис Бабін зауважив: протягом минулого і впродовж цього року мали місце масові порушення прав людини як в окупованому Криму, так і в зоні проведення АТО.

«Можна стверджувати про системні порушення прав людини, передбачених Європейською конвенцією з прав людини. Саме тому ми склали нову міждержавну заяву, з метою максимальної документації цих фактів та встановлення Європейським судом з прав людини відповідних порушень», - зазначив він.

За його словами, окупаційні органи в Криму та на Донбасі порушують практично всі права людини, передбачені Конвенцією та протоколами до неї. Зокрема, там зафіксовано численні випадки загибелі населення через артилерійські обстріли, громадяни, які стають заручниками і піддаються катуванням, що є воєнним злочином. Порушується право на недоторканність.

 «Ми маємо факти чисельних затримань у Криму та на Донбасі представників громадського суспільства, українських активістів, представників кримськотатарського народу та інших осіб, незручних окупанту», - повідомив урядовий уповноважений.

Він також наголосив, що в цих регіонах повністю знищена судова та правоохоронна система, місце яких в Криму зайняла система каральних органів Російської Федерації, де працюють некомпетентні юристи, призначені за принципом політичної лояльності.

Разом з тим порушується право на приватне життя. Про це свідчать численні обшуки шкіл та релігійних закладів і тотальна зачистка в багатьох приватних садибах, яку проводять каральні органи в Криму та на Донбасі.

 «Можна говорити про порушення свободи релігії, про відчуження культових споруд, про заборону окремих релігійних організацій, як-то Київський патріархат, окремі течії мусульманства. Також ми можемо говорити про закриття та обмеження діяльності незалежних ЗМІ та права на мирне зібрання», - поінформував присутніх Борис Бабін.

Він також зазначив, що окрема увага в позові була приділена фактам системних порушень права на освіту та знищення української освіти на окупованих територіях, а також позбавленню громадян права на вільні вибори.

«Ми сподіваємося, що оцінка суду буде відповідно сприйнята світовим товариством, а агресор рано чи пізно буде змушений виконати справедливі вимоги щодо припинення порушень прав людини та надання відповідних компенсацій», - заявив Урядовий уповноважений з питань ЄСПЛ.

За словами заступника Міністра юстиції Сергія Петухова, Уряд затвердив проект змін до Цивільного процесуального кодексу, який передбачає спрощений порядок отримання свідоцтв про народження чи смерть для громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

«У випадку народження дитини будь-хто з батьків чи інший законний представник має один раз виїхати на територію, що контролюється Україною, звернутися до суду з заявою про встановлення факту народження та надати всі документи, що підтверджують народження дитини. Суд зобов’язаний розглянути таку заяву протягом 24 годин і прийняти рішення про встановлення факту народження дитини. Це рішення негайно вступає в законну силу, людина отримує це рішення в суді й одразу може піти до органів РАЦС, щоб отримати свідоцтво про народження. Такий самий порядок передбачено для свідоцтв про смерть», - зазначив заступник Міністра юстиції.

Таким чином, сказав він, українська влада дотримується позиції про невизнання будь-яких документів, які видають окупаційні органи влади. Водночас такий підхід забезпечить просту і зрозумілу можливість для наших громадян отримати легітимні законні українські документи.

«Ми сподіваємося, що цей проект вже найближчим часом буде розглянутий та прийнятий Парламентом», - сказав Сергій Петухов.

Разом з тим він наголосив: Уряд веде роботу для спрощення процедури в’їзду та виїзду на територію Криму та з нього. Це полегшить життя громадянам, які живуть на окупованій території, та дасть можливість безперешкодно в’їжджати до Криму іноземним журналістам, міжнародним правозахисникам чи представникам міжнародних організацій, які зможуть фіксувати ситуацію на півострові.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати