17 червня 2015, 10:52

Мінфін відповів на вимоги профспілок щодо підвищення соціальних видатків

Урядовий портал

Реалізація вимог щодо термінового підвищення соціальних видатків, озвучених профспілками, потребує значних додаткових видатків з бюджету та соціальних фондів, а також непередбачених втрат бюджету на загальну суму 42 млрд гривень, у Державному бюджеті на сьогодні немає відповідних коштів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це йдеться у заяві Міністерства фінансів України, оприлюдненій у зв’язку з акцією протесту представників професійних спілок, повідомляє Урядовий портал.

«Вчора професійні спілки України виступили з невідкладними пропозиціями до Верховної Ради України та Уряду щодо термінового підвищення соціальних видатків. Міністерство фінансів розуміє важливість підтримки громадян України у такий важкий для країни час, і тому прагне якнайскоріше індексувати соціальні виплати. Водночас, Міністерство фінансів прагне бути відповідальним перед своїми громадянами, та збільшувати видатки, лише маючи для цього відповідний фінансовий ресурс», - йдеться у заяві.

У Мінфіні підкреслюють, що збільшення доходів бюджету на початку поточного року пояснювалося головним чином стрімкою девальвацією національної валюти в лютому 2015 року і було тимчасовим фактором, що вже не має впливу на надходження держбюджету.

 Водночас, Міністерство фінансів вже зараз має акумулювати на своїх рахунках 24,4 млрд. гривень для того, аби восени мати ресурс профінансувати субсидії на компенсацію підвищення тарифів для населення. Обсяг субсидій для населення на ці потреби передбачений на рекордному для країни рівні.

 Окрім того, одним з пріоритетних завдань Міністерства фінансів є забезпечення достатнього фінансування обороноздатності країни. В травні до Міністерства фінансів звернулися 10 відомств, що опікуються обороною та правоохоронною діяльністю в Україні, з проханням збільшити фінансування в цілому майже на 17 млрд гривень.

 Нарешті, Міністерство фінансів має віднайти кошти для фінансування тих змін до законодавства, що вже проголосовані Верховною Радою України та потребують додаткового фінансування вже в поточному році. Серед них, зокрема, Закон про забезпечення права на справедливий суд, що розпочинає судову реформу в Україні.

 Мінфін докладатиме зусиль, аби знайти можливості для фінансування потреб як забезпечення обороноздатності нашої держави, так і пришвидшення підвищення соціальних стандартів. Водночас, це буде робитися так, аби не розбалансувати державний бюджет країни, оскільки в іншому випадку це  призведе до збільшення дефіциту державного бюджету з запланованих наразі 78,5 млрд. гривень до 117,5 млрд. гривень, чи з 4,1% до 6,3% ВВП, зазначається у заяві Мінфіну.

Серед імовірних шляхів вивільнення коштів на підвищення соцстандартів у відомстві називають скорочення адміністративних видатків у бюджеті на наступний рік, а також реструктуризацію державного боргу, обслуговування якого наразі вартує країні більше, ніж 5%  ВВП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати