18 серпня 2017, 12:42

Мінфін відкоригував один з критеріїв ступеня ризиків призупинення реєстрації податкової накладної

Міністерство фінансів України внесло зміни до наказу №567 від 13.06.2017, яким затверджені Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Зміни торкнулися першого з критеріїв, за якими здійснювався моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, а саме змінено спосіб визначення величини залишку різниці, яка підлягає порівнянню з обсягом постачання товару/послуги, зазначеної в податковій накладній/розрахунку коригування", - розповіла "Юридичній Газеті" партнер, керівник практики податкових спорів Spenser & Kauffmann Тетяна Данільцева.

Вона нагадала, що в попередній редакції такий залишок різниці визначався між обсягом поставки товару/послуги, зазначеного в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі, та обсягом придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, вказаного з 01.01.2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях.

У новій же редакції залишок різниці визначається між:

  • обсягом придбання на митній території України товару/послуги (крім обсягів купівлі товарів/послуг за операціями, що звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) і/або ввезення на митну територію України товару, вказаного з 01.01.2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях;
  • обсягом поставок відповідного товару/послуги, зазначеного в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 року в Реєстрі.

Юрист зазначила, що такі зміни обумовлені тим, що первинна редакція не була зрозумілою для платників податків при здійсненні власних розрахунків.

"Таким чином, мета зазначеної зміни полягає в тому, щоб усунути недосконалість попередньої редакції і надати можливість платникам податків самостійно розрахувати показники для першого критерію", - резюмувала Тетяна Данільцева.

Невеликі зміни торкнулися також положень Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як відомо, відповідно до пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, платник податків, в разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, має право подати до контролюючого органу відповідні письмові пояснення та/або копії документів.

До внесення змін передбачалося, що такі пояснення та/або документи могли подаватися як в паперовому, так і в електронному вигляді. Тепер, з урахуванням внесених змін, подача пояснень і/або документів можлива лише в електронному вигляді, що, на думку регулятора, забезпечить усунення "людського фактору".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати