Популярні матеріали

09 серпня 2018, 14:17

Мінекономрозвитку та ОДА створять мережу Центрів підтримки підприємництва

Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розпочало роботу з обласними державними адміністраціями щодо імплементації Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні до 2020 року.

Так, планується, що Мінекономрозвитку спільно з ОДА створять регіональну мережу Центрів підтримки підприємництва.

Читайте також: «Новий закон про аудит: які вимоги до аудиторів».

Як відомо, складовими Плану реалізації Стратегії МСП є, зокрема:

  • створення інформаційного порталу для підприємців на базі офіційного сайту Мінекономрозвитку;
  • реалізація пілотного проекту із запровадження механізму часткових кредитних гарантій;
  • реалізація пілотного проекту зі створення мережі центрів підтримки підприємництва.

В рамках зустрічі з представниками ОДА представники Мінекономрозвитку і держадміністрацій досягли згоди щодо початку реалізації пілотного проекту зі створення регіональної мережі центрів підтримки підприємництва (ЦПП) в Україні, яка має стати ланкою державної інфраструктури підтримки мікро-, малого бізнесу, а також потенційних підприємців, в тому числі з соціально вразливих груп (ветерани АТО, внутрішньо переміщені особи, молодь).

Згідно з концепцією, ЦПП надаватимуть базовий рівень безкоштовної інформаційної та консультативної підтримки бізнесу з акцентом на наявних можливостях: доступні програми підтримки МСП та порядок участі в них, проведення навчальних та інформаційних заходів через мережу закладів-партнерів.

Одним з інструментів роботи консультанта ЦПП стануть бізнес-кейси, які вже зараз доступні на платформі ефективного регулювання, яку створив Офіс ефективного регулювання за підтримки Мінекономрозвитку.

Концепція мережі ЦПП багато в чому базується на реальному досвіді ОДА в реалізації проектів підтримки МСП в окремих регіонах України: в Тернопільській, Черкаській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Так, наприклад, в Тернопільській області майданчиком для регіонального центру став департамент економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА, а на районному рівні – ЦНАПи. В Черкаській області підтримка МСП здійснюється на базі агенції регіонального розвитку. Майданчик для розміщення ЦПП в Миколаївській області – Фонд підтримки підприємництва, проектами якого сьогодні є розвиток мережі дистанційно-консультаційних центрів на рівні районів, бізнес-інкубатор для молоді та створення інноваційного кластеру «Регіональний інноваційний HUB».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати