12 лютого 2018, 13:37

Менше 2% компаній мотивує директорів часткою в бізнесі

Opendatabot

147 тисячі директорів в Україні мають міноритарну частку компанії. Це лише 14 відсотків від загальної кількості. Про це повідомляє Opendatabot, платформа для роботи з відкритими даними.

“В Україні існує практика передачі частки компанії директору - вона називається менеджерський процент. Зазвичай топ-менеджери отримують частка компанії у 2-10%, в рідких виключеннях - до 20%. В більшості випадків це мотивує співробітників, націлює їх на результат”, - коментує Вадим Горенко, заступник голови правління та співзасновник Агенції з розвитку економічної активності.

Щоправда, не так багато директорів мають частку до 10% -  лише 16377. Це менше 1.54% від усіх директорів. Натомість більше половини засновників є директорами компаній. 

“В західній бізнес-культурі є поняття опціон. По суті це договір, який за певних умов (зазвичай досягненні цілей компанії) дозволяє отримати співробітнику вигоду - акції, гроші, дивиденти. Такий договір мотивує директора.

 Але треба розуміти, що опціон - це не частка компанії, а лише шлях, який може привести керівника до такого результату”, - коментує Світлана Мальована, СЕО консалтингової компанії “Оланс-груп”.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати