16 січня 2019, 12:15

McDonald's програла спір про права на товарний знак Big Mac в ЄС

Інтерфакс

Американська мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's не змогла відстояти право на товарний знак Big Mac в Європі.

Про це повідомляє The Guardian, зазначає Інтерфакс.

Читайте також: "5 корисних книг з управління".

Таке рішення ухвалило бюро Європейського Союзу з питань інтелектуальної власності (EUIPO), до якого звернулася ірландська мережа фастфуду Supermac's, заснована в 1978 р. в Голвеї. Фірма має понад 100 торговельних точок в Ірландії та Північній Ірландії, проте досі не могла відкривати ресторани в інших країнах ЄС через протидію McDonald's, яка стверджувала, що покупці плутатимуть назви Big Mac і Supermac's.

Як зазначається, McDonald's отримала право на ексклюзивне використання бренду Big Mac в ЄС у 1996 р., що теоретично давало змогу компанії не лише випускати продукцію з такою назвою, а й відкрити ресторани Big Mac. Однак EUIPO встала на сторону Supermac's, погодившись із тим, що американська компанія з того часу фактично жодного разу не скористалася цим правом, і відкликала у McDonald's патент на Big Mac.

У результаті Supermac's зможе відкривати свої заклади у всій Європі. Засновник мережі Патрік Макдона назвав рішення EUIPO знаменною для всього світу перемогою малого бізнесу, порівнявши її з тріумфом Давида над Голіафом.

Нагадаємо, суд зобов’язав міграційну службу видати неповнолітньому паспорт-книжечку.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати