20 червня 2019, 17:55

Максимальна відстань між новими станціями метро збільшена до 3 км

Прес-служба Мінрегіону

У нових державних будівельних нормах щодо проектування метрополітенів (ДБН "Метрополітени. Основні положення") дозволено збільшувати відстань між новими станціями метро до 3 км. Зараз така максимальна відстань складає 2 км. Норма стосується лише нового будівництва і набирає чинності з 1 вересня цього року.

Читайте також: "Постачання товарів народного промислу: як оподатковується ПДВ".

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, зазначає прес-служба Мінрегіону.

"Міста-мільйонники в Україні, такі як Київ, Харків, Дніпро, сьогодні дуже стрімко розвиваються. Тому в цих містах треба оптимізувати транспортний рух, зокрема, гармонійно та системно розвивати рух громадського транспорту. Зараз ми затвердили оновлені будівельні норми щодо метрополітенів. І одна з норм, що була переглянута, стосується відстані між станціями метро. Так, ми дозволили її збільшувати до 3 км. Це дозволить більш ефективно проектувати розташування нових станцій - щоб вони розміщувалися на перехресті інших транспортних потоків, у тому числі, транспортно-пересадочних вузлів, де це буде найбільш оптимально", – сказав він.

За словами пана Парцхаладзе, це ні в якому разі не означає, що тепер всі нові станції метро будуть розташовуватися лише на відстані 3 км, оскільки це максимальна величина. Мінімальна відстань між станціями зберігається на рівні 900 м. "Сьогодні в Києві, наприклад, є станції, відстань між якими складає близько кілометра, навіть менше. Наприклад, "Палац Спорту" і "Золоті Ворота", "Контрактова площа" і "Поштова площа". Ми зберегли цю норму і на такій відстані нові станції теж можна буде робити. Проте якщо, наприклад, далі ніж 1-2 км буде розташований важливий транспортно-пересадочний вузол або буде необхідність мінімізувати транспортні потоки за рахунок будівництва нової станції метро, то, звичайно, доцільніше та ефективніше робити це на більшій відстані. І ми це дозволяємо", - пояснив Парцхаладзе.

Читайте також: "У Мінрегіоні розробляють нову держстратегію регіонального розвитку до 2027 р.".

Згідно з новими ДБН, відстань між станціями повинна бути не менше 900 м і не більше 3 км. При цьому, якщо відстань складає більше 2 км, то необхідно передбачати аварійний вихід на поверхню, обладнаний тамбур-шлюзом з підпором повітря не менше ніж 20 Па, а у випадку неможливості організації аварійного виходу назовні необхідно передбачати евакуаційні виходи, розміщені в середній третині між цими станціями.

Як зазначається, відстань між станціями рахується від платформи до платформи.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати