25 вересня 2017, 10:36

LeGran.TT відстояла права найбільших лінійних операторів Одеського порту у спорі з АМПУ

LeGran.TT

Юридична компанія LeGran.TT завершила спір про незаконність стягнення канального збору за проходження суден у Карантинну, Каботажну, Нову та Ланжеронівську гавані Одеського морського порту, відстоявши права найбільших лінійних операторів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Спір між АМПУ та представництвами відомих світових лінійних операторів, які працюють в Одеському порту, виник у 2016 р. Його спровокувало розпорядження чинного на той момент в. о. глави АМПУ Юрія Наконечного про нарахування канального збору за проходження суден до зазначених гаваней. Інтереси бізнесу представляла юридична компанія LeGran.TT – юридичний бутик з ключовою спеціалізацією «морське право», «порти й термінали», GR.

Юристи LeGran.TT зібрали унікальну доказову базу, яка в майбутньому стала підставою для скасування збору. Зокрема, йдеться про численні судові рішення, в тому числі першої, апеляційної та вищої інстанцій, а також висновки Торгово-промислової палати України, УкНІІМФ, ЧорноморНДІпроекту, Одеської морської академії, Ради Бізнес-омбудсмена. У всіх висновках обґрунтовувалась та підтверджувалась відсутність в АМПУ права на стягнення збору. Судна, які прямують до зазначених гаваней, не проходять підхідний канал в один канал або транзитом, а лише перетинають його в одній або кількох точках. Таким чином, канал не використовується як гідротехнічна споруда, а отже, відсутні підстави для стягнення канального збору, які передбачені Наказом Мінінфраструктури №316 про порядок і розміри справляння портових зборів.

В результаті, 14.09.2017 р. в. о. глави АМПУ Райвіс Вецкаганс скасував незаконне доручення свого попередника №37 від 10.08.2016 р. про нарахування та стягнення збору. Керівнику Одеської філії АМПУ доручено «не стягувати канальний збір із суден, які прямують до/від причалів гаваней ... і не проходять по підхідному каналу порту в один канал або транзитом, а тільки перетинають канал в одній або кількох точках, не використовуючи канал за його цільовим призначенням як гідротехнічну споруду».

«Цей прецедент особливий не лише для галузевого бізнесу, а й для морської галузі загалом. По-перше, LeGran.TT створила в адміністративному судочинстві позитивну практику щодо оскарження нарахування портових зборів. По-друге, ми довели, що незважаючи на те, що АМПУ є державним підприємством, воно не уповноважене підміняти функції органів виконавчої влади та самостійно визначати підстави й приводи справляння портових зборів. Це дуже важливо для унеможливлення подібних ситуацій в майбутньому», – прокоментувала Тетяна Титаренко, керуючий партнер LeGran.TT.

Вона також уточнила, що згідно з поясненнями керівництва ОМТП, попередній дисбурсмент для суден, що прямують до вищевказаних гаваней, буде нараховуватися з сумою канального збору, а фінальний – без канального збору.

На сьогодні LeGran.TT супроводжує позов від одного з провідних лінійних операторів Одеського порту про стягнення суми, переплаченої АМПУ шляхом незаконної оплати канального збору за проходження суден до 4-х гаваней ОМТП. Сума позову становить близько 140 тис. доларів США.

Кейс щодо канального збору супроводжували юристи LeGran.TT Данило Христич та Людмила Сизоненко, під керівництвом керуючого партнера Тетяни Титаренко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати