24 листопада 2017, 18:35

КСУ опублікував рішення про автоматичне продовження арешту

КСУ

Конституційний Суд України прийняв перше рішення у 2017 році.

Так, рішення було прийнято у справі за конституційним поданням Уповноваженого ВРУ з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення третього речення ч. 3 ст. 315 Кримінально-процесуального кодексу України (тобто, норма автоматичного продовження запобіжного заходу).

"Конституційний Суд України вважає, що продовження судом під час підготовчого судового засідання застосування заходів забезпечення кримінального провадження щодо запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту та тримання під вартою за відсутності клопотання прокурора порушує принцип рівності всіх учасників судового процесу, а також принцип незалежності та безсторонності суду, оскільки суд стає на сторону обвинувачення у визначенні наявності ризиків за ст. 177 Кодексу, які впливають на необхідність продовження домашнього арешту або тримання під вартою на стадії судового провадження у суді першої інстанції", - зазначається у рішенні КСУ.

При цьому КСУ було вирішено визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення третього речення ч. 3 ст. 315 Кримінально-процесуального кодексу України.

Детальніше із рішенням можна ознайомитися тут.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати