14 квітня 2015, 15:09

КС закликав політиків та ЗМІ «не тиснути на суддів»

Прес-служба Конституційного суду України

Конституційний суд України закликав політиків, громадськість та ЗМІ утриматися від звинувачувальних висловлювань щодо суддів, а також від закликів до протестних акцій напередодні розгляду закону про люстрацію, розцінюючи це як «тиск на суддів» та «перешкоджання роботи суду». Про це йдеться у заяві, розповсюдженій прес-службою КС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Вважаємо, що напередодні початку розгляду такої чутливої для суспільства справи навколо єдиного органу конституційної юрисдикції штучно створюється ситуація напруження і недовіри. Йдеться, власне, про втручання в діяльність Конституційного Суду України, а саме, перешкоджання законному розгляду Судом справи щодо конституційності окремих положень Закону України „Про очищення влади“. Спроби політиків поширити компрометуючу інформацію, що стосується професійної діяльності суддів, заклики до мітингів і демонстрацій під стінами Конституційного Суду України є ні чим іншим як тиском на Суд. Нагадаємо, що вплив на суддів у будь-який спосіб заборонено статтею 126 Основного Закону України», - йдеться у заяві.

«9-10 квітня засоби масової інформації поширили виступи окремих народних депутатів України, громадських діячів та представників правоохоронних органів зі звинуваченнями суддів Конституційного Суду України в заангажованості, погрозами щодо їх кримінального переслідування та закликами до громадян збиратися в день початку розгляду зазначеної справи на мітинг біля стін Конституційного Суду України», - уточнюють у суді.

«З огляду на викладене, закликаємо політиків, представників влади та громадськості утримуватися від висловлювань і оцінок, які за своєю суттю є втручанням у діяльність Конституційного Суду України, та не перешкоджати його роботі, а засоби масової інформації - поширювати лише зважену і об’єктивну інформацію», - підкреслюється у заяві.

Прес-служба КС запевнила, що судді «при здійсненні своїх повноважень є незалежними, керуються лише Конституцією України, Законом України «Про Конституційний Суд України» та іншими законами України і підкоряються лише закону», а уся інформація щодо розгляду справ оперативно розміщується у відкритому доступі.

16 квітня Конституційний Суд України у формі усного слухання почне розгляд справи за двома конституційними поданнями Верховного Суду України та конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про очищення влади» від 16 вересня 2014 року № 1682-VII. Ухвалою від 1 квітня 2015 року Перша колегія суддів Конституційного Суду України об’єднала провадження за трьома конституційними поданнями в одне конституційне провадження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати