21 травня 2019, 10:30

KPMG Law Ukraine успішно захистила міжнародну фармацевтичну компанію у спорі про визнання представництва постійним

KPMG Law Ukraine

Юристи KPMG Law Ukraine успішно захистили інтереси Представництва однієї з найбільших світових фармацевтичних компаній (далі – Представництво) у податковому спорі про перекваліфікацію діяльності представництва в так зване «постійне представництво».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Юристи KPMG Law Ukraine успішно захистили в податковому спорі інтереси дочірньої компанії хорватської бурової корпорації».

Контролюючий орган стверджував, що діяльність Представництва із просування лікарських засобів та здійснення реєстрації лікарських засобів, вироблених іншими компаніями-нерезидентами носила комерційний характер, тому представництво фактично було постійним представництвом на території України та отримувала дохід з джерелом походження з України. Як наслідок, податковий орган донарахував податок на прибуток іноземних юридичних осіб за три роки, що покривалися податковою перевіркою.

Спеціалісти KPMG Law Ukraine довели правомірність позиції Представництва наступними доводами, які підтримав суд першої інстанції:

  • Діяльність Представництва не дублювала видів статутної діяльності Материнської компанії, в тому числі не виробляло, не закуповувало та не розповсюджувало лікарські засоби, що виробляються або закуповуються Материнської компанією. Діяльність Представництва носила виключно некомерційний характер та обмежувалася допоміжними та підготовчими діями на користь Материнської компанії.
  • Представництво не надавало послуг третім особам. Зокрема, Представництво не укладало угод про надання послуг із третіми особами, і не отримувало інших доходів, окрім фінансування від Материнської компанії. Таке фінансування отримувалося на банківський рахунок типу «Н», яким послуговуються лише ті представництва, які не здійснюють комерційну діяльність.
  • Реєстрація лікарських засобів не може розглядатися як діяльність, що призводить до отримання доходу на території України. Некомерційна діяльність, що має підготовчий або допоміжний характер, не може бути підставою для визначення Представництва таким, що має статус постійного у розумінні Податкового кодексу України.
  • Факт виробництва лікарських засобів третьою особою не свідчить про те, що Представництво діє саме в інтересах цієї особи.
  • У матеріалах податкової перевірки відсутні посилання на первинні документи, які б свідчили про укладення Представництвом господарських договорів з юридичними особами-резидентами/ фізичними особами-підприємцями / фізичними особами з метою отримання доходу Представництвом.

Рішення суду ґрунтується на висновках Верховного Суду, рішеннях Європейського суду з прав людини. Суд уважно проаналізував ряд доказів, наданих сторонами спору, включаючи дані Положення про Представництво, Статут Материнської компанії, документацію з бухгалтерського обліку, угод про дистрибуцію Материнської компанії та документи на підтвердження її права на використання торгових марок.

Читайте також: «Юристи KPMG Law Ukraine успішно захистили інтереси дочірньої компанії міжнародної корпорації у податковому спорі».

Під час супроводу даної адміністративної справи команда KPMG Law Ukraine діяла проактивно, аби було закрите кримінальне провадження проти посадових осіб Представництва, відкритого за ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України «Ухилення від сплати податків».

Проект було реалізовано під керівництвом Оксани Олехової, партнера відділу податкового та юридичного консультування та Лариси Антощук, адвоката, керівника практики вирішення податкових спорів. Також над проектом працювали Катерина Гамрецька, Наталія Мусієнко, Юрій Олійник, Ірина Хиляк та Яна Базя, команда KPMG Law Ukraine.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати